ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Графички дизајнер

0favoriteОбјавен на: 06-11-2019  |  Компанија: Creative House  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNJGGN
Работно место: Графички дизајнер
Компанија: Creative House
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 06-11-2019
Отворен до: 13-11-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

- Напредно познавање на Photoshop CC, Illustrator CC, InDesign CC

- Работа со Боја, Форма, Композиција, Типографија

- Развиено чувство за естетика

- Способност за работа со временски ограничени рокови

- Способност за паралелно реализирање на повеќе работни проекти

- Способност за работа со клиенти

- Креативен пристап во решавање на проблеми

- Способност за индивидуална и тимска работа

- Работно искуство

- Искуство во работа на социјални медиуми

Како предност ке се смета:

- Познавање на веб дизајн

- Познавање на припрема за печат

- Adobe After Effects CC- Adobe Flash CC

- Познавање на англиски јазик

Ние нудиме:

- Одлични услови во динамична работна средина

- Работа на проекти за реномирани домашни и странски брендови

- Можност за стручно усовршување и напредок во кариерата

Детали за огласот:

Поради проширување во работната дејност на Американскиот пазар нашата компанија има потреба од стручен и високо мотивиран кадар со надпросечно ниво на креативна енергија, проактивен пристап во извршување на секојдневните обврски, тимски дух и позитивен став во работата.

Веб страна: http://www.creativehouse.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Персонал за продажба

0 favorite Објавен: 11-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Берово

Оглас: За потребите на нашата малопрода...

Практикант - Дигитален Маркетинг

0 favorite Објавен: 18-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

ПРЕЗЕНТЕР ЗА МАРКЕТИНГ И ПРОДАЖБА

0 favorite Објавен: 25-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: EKONET

Индустрија: Маркетинг

Регион: Сите Региони во Маке...

Оглас:   Реномирана компани...

Инструктор - Дигитален Маркетинг

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

call center

4 favorite Објавен: 27-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: connect24nmk

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: TITLE: Wir suchen Kundenb...

Персонал за продажба

16 favorite Објавен: 16-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Битола

Оглас: За потребите на нашата малопрода...

Останати огласи во ист регион

Рачен пакувач

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...

Стоматолошка сестра

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Стоматологија

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЛАССКО ДООЕЛ Скопј...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Ракувач со машини за изработка на гума

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Машинство

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Угостителство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Самостоен референт за набавка

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...