ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Келнер

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијау...

Индустрија: Угостителство

Регион: Штип

Оглас: ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 09-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Пабло

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Kafe PABLO ima potreba od personal ...

Келнер

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијау...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Шанкер

0 favorite Објавен: 09-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијау...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 07-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Гранклуб

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Гранклуб има потреба од вработување...

Одржувач

0 favorite Објавен: 07-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Konoba Larus

Индустрија: Угостителство

Регион: Цела Македонија

Оглас: Trazi se osoba za rad u Кonobi Laru...

КЕЛНЕР/КА И ШАНКЕР/КА

0 favorite Објавен: 06-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Гран Клуб

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Гранклуб има потреба од персонал...

Шанкер

5 favorite Објавен: 06-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Струмица

Оглас: ...

Куварка

0 favorite Објавен: 06-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Restoran Ambasada

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Ресторан Амбасада има потреба од ку...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 05-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сицилија

Индустрија: Угостителство

Регион: Охридски

Оглас: Picerija LA PIAZZA ima potreba od k...

Персонал за во кујна

0 favorite Објавен: 04-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ФЕЈМС

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: FAMES Bistro lounge & coffee bar ба...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 03-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРЕДВЕЈ ПЕКАРА

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШИРУ...

Шанкер/ка

0 favorite Објавен: 03-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Надекс Дооел

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Потребни се позитивни и насмеани ш...

Персонал во ресторан

1 favorite Објавен: 03-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФЕЈМС

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: FAMES Bistro lounge & coffee...

Помошник во кујна

2 favorite Објавен: 02-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ресторан Биг Фиш

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Ресторан Биг Фиш има потреба од 1 п...

Шанкери / Шанкерки

0 favorite Објавен: 02-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Потребни се позитивни и насмеани...

higienicarka vo kujna

0 favorite Објавен: 02-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 30-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ла гараге Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Бар La Garage бара келнерка/ ...

Хигиеничар

1 favorite Објавен: 29-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРЕДВЕЈ ПЕКАРА

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШИРУ...

Higienicarka

1 favorite Објавен: 28-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШ...

Садомијач

1 favorite Објавен: 28-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПРОМЕТ СТЕЕЛ ХОЛДИНГ

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Restoran Aktiva ima potreba za sado...

noken cuvar

0 favorite Објавен: 27-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Hotel Mizo

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Келнер/Шанкер

3 favorite Објавен: 25-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Селект

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Kafe bar Select (Pelagonka 2) Bitol...

Кувар/ка

1 favorite Објавен: 19-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРУКЛИНСКИ ДОО

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Бистро Бруклински има потреба од ку...

Рецепционер

0 favorite Објавен: 15-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Хантинг Клуб

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел со 4 звезди има потреба од ра...

Келнер/ка

5 favorite Објавен: 15-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интерактиве солутион...

Индустрија: Угостителство

Регион: Охридски

Оглас: Кафе (snack) бар "The Vault" во цен...

менаџер

5 favorite Објавен: 15-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интерактиве солутион...

Индустрија: Угостителство

Регион: Охридски

Оглас: Кафе (snack) бар "The Vault" во цен...

Келнер/ка

1 favorite Објавен: 13-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интерактиве солутион...

Индустрија: Угостителство

Регион: Охридски

Оглас: Кафе (snack) бар "The Vault" во цен...

Магационер

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Хантинг Клуб

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Угостителски објект има потреба од ...

Келнер

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Slatkar dekorater

0 favorite Објавен: 07-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: CAKE BOUTIQUE

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Се бара декоратер за торти. ...

Sobarka \ Higienicharka

1 favorite Објавен: 07-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Hotel Mizo

Индустрија: Угостителство

Регион: Охрид

Оглас: Sobarka...

Келнер

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Келнер

3 favorite Објавен: 04-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговец поединец ТП ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Кавадарци

Оглас: ...

Келнер

1 favorite Објавен: 29-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Угостителски објект ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Угостителство

Регион: Аеродром

Оглас: ...