ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Продавач/ касиер

0favoriteОбјавен на: 14-02-2020  |  Компанија: ДТ Стокомак ДОО  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOMIG
Работно место: Продавач/ касиер
Компанија: ДТ Стокомак ДОО
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Центар
Отворен од: 14-02-2020
Отворен до: 17-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Квалификации;

- ССС

 

- Предност е работно искуство во трговија / продажба од минимум 1година

 

- Подготвеност за тимска работа

 

- Високо развиено чувство за координирање на трошоци и економичност

 

- Одлични интерперсонални и комуникациски способности и добар однос со купувачи

 

Наша понуда: почетна плата + доплата за работа на државен празник, можност за учење и напредување во секторот продажба,

 

 

Пријавување и испраќање на ваши биографии на : vrabotuvanje@stokomak.com.mk

Детали за огласот:

Стокомак е ланец на дисконтни маркети кој работи според концептот и принципите хард-дисконт. Поради проширување и отварање на нови работни позиции, за потребите на маркетите во ЦЕНТАР вработуваме  КАСИЕРИ/ПРОДАВАЧИ

 

Основна дефиниција и опис на работните задачи на вработените се:

 

- Точно кусање на каса, обезбедување на точна состојба на производите во маркет, ниски кусоци, и поголема ефективност во работењето

 

- Со својот однос, и познавање на производите да допринесе да ги задржи постојните и да привлече нови купувачи

 

- Ја одржува исправноста на производите, проверува и сложува роба на прием, ги дополнува полиците, редот и хигиената во маркет

 

- Комуникативен однос и желба за тимска работа.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Customer Service Representative

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интер ФрК ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Job description: • Online Chat & E...

Агроном

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Реномирана фирма од Скопје има потр...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Бутел

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Продавач/ка во малопродажен објект

5 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Аполо

Индустрија: Трговија

Регион: Битолски

Оглас: Продавачка во маркет. За сите инфор...

Работник за обезбедување

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Работник за обезбедување Реномир...

Останати огласи во ист регион

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕМАКС НОВА ИНТ СКОП...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Фармацевтската компанија ДЕМАКС НОВ...

Магационер

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фурна СИЛБО поради зголемениот обем...

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ла гараге Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе БАр Ла Гараге бара келнерка ша...

Продавач

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Просветно дело А.Д. ...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Се бара продавач....

ADMINISTRATIVE OFFICER

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Персонал ЛТД Дооел

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Personal LTD, a British owned compa...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Останати огласи од иста компанија

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

продавач/касиер

1 favorite Објавен: 27-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Илинден

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Бутел

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Чаир

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...