ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

0favoriteОбјавен на: 13-02-2020  |  Компанија: Озон дооел  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGNOLNM
Работно место: МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР
Компанија: Озон дооел
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 13-02-2020
Отворен до: 13-03-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Потребно е да се исполнат следниве услови за да се конкурира:

-                    Машински Факултет – Производно инженерство или слично

-                    3 години работно искуство во конструирање на делови и склопови ќе се смета за предност

-                    Одлично познавање и активна работа на програми за 3Д цртање –“Autocad Inventor” или “Solidworks”

-                    Познавање програми за работа на компјутер – “excel, word” и други

-                    Познавање англиски јазик

-                    Да поседува вештини за прецизност во работењето, одговорност кон работата,  позитивен однос кон околината, грижа кон луѓето и лојалност

Детали за огласот:

Огласуваме слободно работно место на позицијата: МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР –  КОНСТРУКТОР

Озон има потреба од машински инженер - конструктор, кој ќе му се придружи на нашиот инженерски тим во Скопје. Кандидатот ќе биде одговорен за конструирање и изработка на техничка документација и цртежи за производство на машини и производи за климатизација и други производи.

 

Потребно е да се исполнат следниве услови за да се конкурира:

-                    Машински Факултет – Производно инженерство или слично

-                    3 години работно искуство во конструирање на делови и склопови ќе се смета за предност

-                    Одлично познавање и активна работа на програми за 3Д цртање –“Autocad Inventor” или “Solidworks”

-                    Познавање програми за работа на компјутер – “excel, word” и други

-                    Познавање англиски јазик

-                    Да поседува вештини за прецизност во работењето, одговорност кон работата,  позитивен однос кон околината, грижа кон луѓето и лојалност

 

За следниве работни задачи

-                    Изработка на технички цртежи и документација за производство во “Autocad Inventor”, работа со “CAD/CAM” софтвер, следење на производствен тек, дизајнирање нови производи и симулации

-                    Работа врз основа на дневни, месечни и годишни планови за производство

-                    Одговорен и посветен однос кон работата, спремност за завршување на задачите во зададен временски рок, посветеност на детали

-                    Комплетирањепроизводна документација согласно барани прописи и технички стандарди

-                    Организација и архивирање документација за тековната работа

-                    Примена и реализација на современи решенија и технологии во производство

 

Се добиваат следниве услови за работа

-                    Редовни солидни примања

-                    Работа во климатизирани простории

-                    Можност за обука и стекнување нови знаења

-                    Можност за посета и учество на саеми и други стручни надградувања

-                    Награди за квалитетно извршување на работните задачи

-                    Исплата на регрес за годишен одмор согласно со условите за стекнување

-                    Можност за остварување новогодишен или друг надоместок

 

Доколку ги исполнувате бараните услови Ве повикуваме да ги испратете ги вашата биографија и писмо за мотивација на Македонски јазик на адреса:vrabotuvanje@ozon.com.mk

 

Веб страна: www.ozon.com.mk
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: vrabotuvanje@ozon.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач/ки

1 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: фејдом фурнитуре

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ФЕЈДОМ ФУРНИТУРЕ ДОО СКОПЈЕ, има ...

Работник во производство

1 favorite Објавен: 20-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Главна дејност на Фурна СИЛБО е изр...

Работник во Производство

3 favorite Објавен: 25-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ГУГО доо

Индустрија: Производство

Регион: Охрид

Оглас: Гуго доо има потреба од работник...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

2 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Албедо инженеринг и ...

Индустрија: Производство

Регион: Прилеп

Оглас: Се бара дипл.машински инженер со...

Бравар

0 favorite Објавен: 24-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ДПТУ ЛАПЛАСТ-М ДООЕЛ Скопје, е фирм...

Виљушкарист

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Воркфорс

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на нашиот клиент, рено...

Останати огласи во ист регион

Business Development Officer

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фуелојал ДООЕЛ

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Fueloyal Is Hiring! Fueloyal i...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: киви пласт

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Потребни се работници во производст...

Градежен работник

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: DPTU Kommpakt-ing do...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Kомпакт-инг дооел Скопје се занимав...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Бутел

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Фризер/ка

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАЦКО

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Скопски

Оглас: Фризерско Студио има потреба од фри...

Келнер/Шанкер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ла гараге Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе БАр Ла Гараге бара келнерка ша...

Останати огласи од иста компанија

Општи работници во производство

0 favorite Објавен: 13-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Озон дооел

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: Oгласуваме слободно работно мест...