ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ТЕЛЕФОНСКИ OПЕРАТОР

30favoriteОбјавен на: 03-01-2020  |  Компанија: Триглав Осигурување ...  |  Индустрија: Осигурување


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNNJON
Работно место: ТЕЛЕФОНСКИ OПЕРАТОР
Компанија: Триглав Осигурување Живот АД, Скопје
Индустрија: Осигурување
Реон: Скопје
Отворен од: 08-01-2020
Отворен до: 22-01-2020
Плата: 14.500,00
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Одлични комуникациски способности во работа со клиенти;

Основни компјутерски вештини;

Самоиницијатива, посветеност, проактивност, одговорност, насоченост кон резултати;

Најмалку 4 годишно средно образование;

Пожелно работно искуство во соодветната област.

 

Детали за огласот:

Работни задачи и одговорности:

Закажување на продажни состаноци и реализација на план;

Телефонско комуницирање со постоечки и потенцијални клиенти;

Стручно усовршување, посета на обуки за дополнување на знаењето во земјата и странство;

Динамична и флексибилна работна средина;

Неограничени можности за напредување и заработка.

Веб страна: www.triglavzivot.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Застапник за продажба

4 favorite Објавен: 22-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Триглав Осигурување ...

Индустрија: Осигурување

Регион: Охридски

Оглас: Триглав Осигурување АД, Скопје обја...

Директор

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Осигурување

Регион: Скопски

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Пазарот за ж...

Административно-книговодствен работник

1 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Триглав Осигурување ...

Индустрија: Осигурување

Регион: Скопски

Оглас: Триглав Осигурување АД, Скопје обј...

Соработник за книговодство

2 favorite Објавен: 25-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Триглав Осигурување ...

Индустрија: Осигурување

Регион: Скопје

Оглас:     Триг...

Обезбедувач заштита на лица и имот

1 favorite Објавен: 12-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Осигурување

Регион: Центар

Оглас: ...

Застапник за осигурување

7 favorite Објавен: 21-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Триглав Осигурување ...

Индустрија: Осигурување

Регион: Охрид

Оглас: ТРИГЛАВ ОСИГУРУВАЊЕ АД, Скопје о...

Останати огласи во ист регион

Фармацевт

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕУРОЛЕК дооел Скопје

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Друштвото за трговија со фармацевтс...

Маркетинг асистент

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БетаМедико Традинг

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: БЕТА МЕДИКО ТРАДИНГ објавува конкур...

Монтер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Олди Реставрација

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопски

Оглас: Се бара Монтер со минимум 10 години...

Фризер/ка

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАЦКО

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Скопски

Оглас: Фризерско Студио има потреба од фри...

Продавач

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Убава Кујна ДОО...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Продавница на зелен пазар има потре...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Се бара хигиеничар/ка за работа во ...