ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

сметководител

3favoriteОбјавен на: 14-01-2020  |  Компанија: Eurofast Global Limi...  |  Индустрија: Финансии и банкарств...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNNMMJ
Работно место: сметководител
Компанија: Eurofast Global Limited
Индустрија: Финансии и банкарство
Реон: Скопје
Отворен од: 14-01-2020
Отворен до: 31-01-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

- Accountant license / authorized accountant license ("уверение за сметководител/овластен сметководител")- University degree- Minimum three years working experience in Accounting roles for various clients- Fluent in English- Good communication and interpersonal skills- Excellent computer and internet skills- Knowledge of accounting software HELIX (Zonel) will be considered and advantage- Prior experience with international tax issues and cross-border training will be considered an advantage 

Детали за огласот:

Целосен оглас: Eurofast Global Ltd is a professional services organization operating in South Eastern Europe. The company offers a number of services including accounting & payroll, international tax planning, legal and tax advice, tax litigation, company registration, administration and management services for a diverse portfolio of international clients.For its Skopje office, Eurofast is looking to recruit a young, dynamic, career oriented individual for the position of ACCOUNTANTDuties and Responsibilities- Bookkeeping / support to accounting- Daily communication with clients, offices and other authorities- Assistance to head accountant with preparation of financial statements, internal reports and statutory annual reports- Research and follow-up of related legislationPlease send your CV in English to elena.kostovska@eurofast.eu

 

Веб страна: www.eurofast.eu
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Редар

0 favorite Објавен: 25-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЏОБ 2011

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Скопски

Оглас: Приватната Агенција за вработување ...

Кредитен референт

4 favorite Објавен: 02-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФД ФИНАНСИСКИ КРЕДИТ...

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Тетово

Оглас: ФД Финансиски кредитен центар БС...

Шалтерски работник

2 favorite Објавен: 02-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БИМБО МИЛЕНИУМ

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Скопски

Оглас: Menuvacnica vo GTC ima potreba od z...

Шалтерски работник

0 favorite Објавен: 01-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БИМБО МИЛЕНИУМ

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Скопски

Оглас: Menuvacnica vo GTC ima potreba od z...

Останати огласи во ист регион

Возач – дистрибутер

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Л-НИК ДООЕЛ има потреба од возач...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: РЕСТОРАН ГЕТ ТРЕЈД Д...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Get kafe Aerodrom ima potreba od hi...

МАГАЦИОНЕР Скопје

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЕУРО ВИЗИФ

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Краток опис на работните обврски...

Специјалист за техничка поддршка

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНПЛЕЕР ХУБ ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: InPlayer's monetisation platform ha...

Медицинска/Стоматолошка сестра

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ„ Д-р. КРТОЛИЦА“

Индустрија: Стоматологија

Регион: Скопје

Оглас: Се бара стоматолошка сестра за р...

Угостителски работници

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пробетинг

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ...