ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Келнер/ка во SUSHICO

0favoriteОбјавен на: 08-11-2019  |  Компанија: Орка Холдинг АД Скоп...  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNJIMI
Работно место: Келнер/ка во SUSHICO
Компанија: Орка Холдинг АД Скопје
Индустрија: Угостителство
Реон: Скопје
Отворен од: 08-11-2019
Отворен до: 19-11-2019
Плата: 23.000 мкд
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

ОК РЕСТОРАНТС & БАРС ДООЕЛ  - SUSHICO

Ул.„Аминта Трети“ Бр.29 - Скопје

Работно место: Келнер/ка – 1 (еден) Извршител

Оддел за Угостителство

Првично со Договор за вработување на определено време на 3 месеци, со можност за продолжување

 

Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/вештини за работното место

Услови:

-          Завршено средно или високо образование

-          Искуство во делот на угостителство (ресторантско работење)

-          Познавање на англиски јазик

-          Вештина за комуникација со гости

-          Тимска работа

 

Работни задачи:

Ги послужува и комуницира со гостите во ресторанот, врши продажба на јапонска, тајландска и кинеска храна и пијалок од менито на ресторанот, врши и други работи и работни задачи од делокругот на Оддел за Угостителство по налог на директорот и насоки од менаџментот.

 

Способности и вештини:

Комуникациски вештини и висока работна етика, способност за тимска и самостојна работа, способност за следење на компаниската политика и процедури на работење, проактивен пристап, точност и аналитичност,

 

Вашата биографија (CV) можете да ја  пратите електронски на  career@orka.mk со назнака - Оглас за Келнер/ка во ОК Ресторантс & Барс ДООЕЛ- SUSHICO.

 Работа во смени.

Предвидената основна почетна нето плата  во висина од  23.000,00 денари со можност за преговарање за поголема, во зависност од квалификациите и искуството на кандидатот.

Оддел за Човечки ресурси 

Веб страна: orka.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Финансиски асистент

5 favorite Објавен: 29-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: ПМД КОМ

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ПМД-КОМ чија приоритет...

Пекар и Продавачка

1 favorite Објавен: 18-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШ...

Келнер/Шанкер

6 favorite Објавен: 28-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ла гараге Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе бар Ла Гараге бара да вработи ...

Келнер/ка

2 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Палма

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Kafe Slatkarnica Palma Karpos bara ...

Садомијач

4 favorite Објавен: 22-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПРОМЕТ СТЕЕЛ ХОЛДИНГ

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Restoran Aktiva ima potreba za sado...

Пекар

1 favorite Објавен: 19-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БРЕДВЕЈ ПЕКАРА

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШИРУ...

Останати огласи во ист регион

Оператер/Контролор на квалитет

1 favorite Објавен: 03-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: SGP Sorting Group

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: Работни обврски : &n...

Книговодител-Сметководител

0 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интер АЛ Пин

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: ДПТУ "ИНТЕР АЛ ПИН" ДООЕЛ СКОПЈЕ им...

Практикант

0 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: KSS

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Конфедерацијата на слободни синдика...

QUALITY CONTROLLER

0 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: SGP Sorting Group DO...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Работни обврски : Сортирање и се...

Инженер

0 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интер АЛ Пин

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: ДПТУ ИНТЕР АЛ ПИН ДООЕЛ СКОПЈЕ има ...

Земјоделски инженер

0 favorite Објавен: 04-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеси ДОО

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Микеси ДОО има потреба од земјоделс...