ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Електротехничар

0favoriteОбјавен на: 06-11-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGNJFIN
Работно место: Електротехничар
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Производство
Реон: Скопје
Отворен од: 06-11-2019
Отворен до: 06-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Завршено Средно Образование (електро техничар, електричар); Минимум 2 години работно искуство; Познавање на работа со компјутер; Основно познавање на англиски јазик.

Детали за огласот:

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА

Фруктал Мак а.д. Скопје- фабрика за преработка на овошје и производство на квалитетни овошни сокови, нектари и пијалоци изработени без конзерванси, отвара можност за вработување. За нивните потреби, Декра ја огласува следната позиција:

ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАР

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО

Електротехничарот во сектор Одржување треба да има основно/пожелно познавање или искуство во:

Автоматика; Сензори фото, индуктивни итн; Фреквентни регулатори; Ниво регулатори; Користење на електрични шеми; Користење на мерни инструменти (унимери и сл.).

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ

Способност за работа во тим; Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност; Желба за едукација и надградба; Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Кандидатите своите професионални биографии можат да ги испратат на: rabota@dekra.mk.Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до: 06/12/2019Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените критериуми, ќе бидат повикани на интервју.Сите пристигнати биографии, ќе се третираат со максимална доверливост.

Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: rabota@dekra.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Хигиеничар на производствени - работни простории

1 favorite Објавен: 12-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Битола

Оглас: ...

Работник на едноставни работи во производството на текстил

2 favorite Објавен: 05-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Илинден

Оглас: ...

Раководител

2 favorite Објавен: 07-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Индустрија: Производство

Регион: Прилепски

Оглас: -Врши прием на Налог по прием на На...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Фрукт...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

1 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Огласуваме слободно работно мест...

Општ работник

0 favorite Објавен: 01-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Rivel Engineering

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Компанија која се занимава со произ...

Останати огласи во ист регион

Архитект-проектант

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ИНТЕРИНЖЕНЕРИНГ

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ИНТЕРИНЖЕНЕРИНГ има потр...

Шалтерски службеник во патнички и туристички агенции

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за организир...

Индустрија: Туризам

Регион: Центар

Оглас: ...

сметководител

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за економско...

Индустрија: Сметководство

Регион: Карпош

Оглас: ...

IT Specialist

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФД M Кеш Македонија ...

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: IT Специјалист  ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Магационер

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Чаир

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Store Manager

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: COMPANY DESCRIPTION All A...

Електричар

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Металургија

Регион: нема информација

Оглас: ДЕКРА во име  на својот кли...

Деловен асистент

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА За на...

Deutschsprachige Kundenbetreuer/-innen

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: косово

Оглас: http://dekra.mk/jobs/german-spea...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Фрукт...