ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Администратор на пулт во КАРА АД

0favoriteОбјавен на: 05-11-2019  |  Компанија: Орка Холдинг АД Скоп...  |  Индустрија: Недвижнини


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNIONK
Работно место: Администратор на пулт во КАРА АД
Компанија: Орка Холдинг АД Скопје
Индустрија: Недвижнини
Реон: Скопје
Отворен од: 05-11-2019
Отворен до: 13-11-2019
Плата: 16.000 мкд
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

 КАРА АД СКОПЈЕ 

ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Работно место: Администратор на пулт

Оддел за Административно техничка поддршка - КАРА АД Скопје

Првично со Договор за вработување на определено време, со можност за ангажирање на неопределено

 

Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/ вештини за работното место

Услови:

-          Средно Образование

-          Познавање на англиски јазик

-          Добро познавање на MS Office

Работни задачи:

-          Насочува клиенти, соработници и странки

-          Одговара на телефонски повици

-          Врши прием и испраќање на  документација и пратки

-          Обезбедува други административни и координативни услуги

-          Ги послужува странките и  Менаџментот со топли и ладни напитоци, по потреба.

-          Се грижи за среденоста на пултот и средствата за работа

-          Останати работи по насоки од Менаџментот

 

Способности и вештини:

Високо развиени комуникациски вештини и висока работна етика, способност за тимска и самостојна работа, ориентираност кон клиенти, способност за следење на компаниската политика и процедури на работење, точност, аналитичност и ориентираност на детали, развиени организациски вештини (менаџмент на време, простор и задачи).

 

Вашата биографија (CV) можете да ја  пратите електронски на  career@orka.mk со назнака - Оглас за Администратор на пулт во КАРА АД Скопје.

 Работно време од 10:00 до 18:00 ч. од Пон. - Петок и доколку има потреба во Сабота од 10:00 до 14:00 ч

Предвидена почетна основна нето плата  во висина од  16.000  денари.

Оддел за Човечки ресурси

Веб страна: orka.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Брокер

0 favorite Објавен: 08-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДОМ ДИЗАЈН СКОПЈЕ

Индустрија: Недвижнини

Регион: Скопски

Оглас: За да понудиме професионално компле...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Компанија Велкоски

Индустрија: Недвижнини

Регион: Скопски

Оглас: ХИГИЕНИЧАРКА ЗА ДЕЛОВНО СТАНБЕНО ОБ...

Останати огласи во ист регион

Контролор на оперативна подготовка на податоци

0 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Фонд за здравствено ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен службеник

2 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво ГЛАМУР СИТИ ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Самостоен стручен соработник

0 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Фонд за здравствено ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Центар

Оглас: ...

Виш соработник

0 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА М...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Советник

1 favorite Објавен: 15-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ВЛАДА НА РЕПУБЛИКА М...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Келнер/ка во SUSHICO

0 favorite Објавен: 08-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Орка Холдинг АД Скоп...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ОК Р...

Келнер/ка

1 favorite Објавен: 09-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Орка Холдинг АД Скоп...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ОК РЕСТОРАН...