ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Финансиски асистент

15favoriteОбјавен на: 29-05-2020  |  Компанија: ПМД КОМ  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGOGIHL
Работно место: Финансиски асистент
Компанија: ПМД КОМ
Индустрија: Угостителство
Реон: Скопје
Отворен од: 29-05-2020
Отворен до: 30-06-2020
Плата: по договор
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

- Завршен Економски факултет, департман- Финансиски менаџмент или Сметководство и ревизија на Универзитет "Св. Кирил и Методиј" со просек над 8.5

- Одлично познавање на Англиски јазик

- Одлично познавање на MC Office, особено работа со Excel

- Високо развиени аналитички и организациски способности

- Посветеност, лојалност, проактивност, темелност и прецизност во работењето

- Желба за постојано учење и професионален напредок

- Способност за тимска, но и индивидуална работа

Детали за огласот:

Фирмата ПМД-КОМ чија приоритетна дејност е Угостителство има потреба од Финансиски асистент.

Лицето ќе биде одговорно за:

- водење на финансиски и административни работи 

- прием и архивирање на документи

- вршење на плаќања

- подготовка на финансиски извештаи согласно потребата на претпријатието

- комуникација и координаџија со надворешното сметководство и подготовка на документи за нив

Ние Ви нудиме:

- стабилно работно место со постојана динамичност

- можност за напредок во рамки на фирмата

- атрактивни месечни примања

- позитивна атмосфера

Работното време е од понеделник до петок, 40 часа неделно, од 9 до 17 h.

Доколку сте заинтересирани Ве молиме пратете го Вашето CV на следниов меил cvrabotuvanje@gmail.com

 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Хигиеничар

3 favorite Објавен: 16-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: РЕСТОРАН ГЕТ ТРЕЈД Д...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Get Kafe Aerodrom ima potreba od hi...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел МИРРОР Скопје

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Hotel Mirror од Скопје, има потреба...

Келнер/Шанкер

17 favorite Објавен: 24-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Селект

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Se bara kelnerka i shankerka so isk...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 22-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Мистер Џек

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Се вработуваат конобарки/и и шанкер...

ПРОДАВАЧ НА БРЗА ХРАНА

4 favorite Објавен: 17-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДЕДО МЕДО ТРИ ДООЕЛ ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: ИТНО СЕ ПОТРЕБНИ СПОСОБНИ ЛИЦА К...

Слаткар

0 favorite Објавен: 11-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕУРОКАС

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: НИВО СУПЕРИОР ДОО вработува слаткар...

Останати огласи во ист регион

Фармацевт

0 favorite Објавен: 03-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Галениум Фарм

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ Галениум Фарм аптеки во Тинекс ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 03-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Unique Transport Inc

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Американска компанија за транспорт ...

Продавач/ касиер

0 favorite Објавен: 03-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Кисела Вода

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Social Media/Marketing Assistant

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: One Contact Skopje

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопје

Оглас: Job Title: Social Media/Marketin...

Асистент за финансии

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ОБСЕ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: VNSKPC00577 – Finance Assistant ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 03-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БИО ЕНЕРГО ЦЕНТАР

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Bio Energo Centar bara vredni, sigu...