ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Продавач / касиер

0favoriteОбјавен на: 25-03-2020  |  Компанија: ДТ Стокомак ДОО  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGOFKOH
Работно место: Продавач / касиер
Компанија: ДТ Стокомак ДОО
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје Север
Отворен од: 25-03-2020
Отворен до: 27-03-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Квалификации;

- ССС

 

- Предност е работно искуство во трговија / продажба од минимум 1година

 

- Подготвеност за тимска работа

 

- Високо развиено чувство за координирање на трошоци и економичност

 

- Одлични интерперсонални и комуникациски способности и добар однос со купувачи

 

Наша понуда: почетна плата + доплата за работа на државен празник, можност за учење и напредување во секторот продажба,

 

 

Пријавување и испраќање на ваши биографии на : vrabotuvanje@stokomak.com.mk

Детали за огласот:

Стокомак е ланец на дисконтни маркети кој работи според концептот и принципите хард-дисконт. Поради проширување и отварање на нови работни позиции, за потребите на маркетите  вработуваме  КАСИЕРИ/ПРОДАВАЧИ

 

Основна дефиниција и опис на работните задачи на вработените се:

 

- Точно кусање на каса, обезбедување на точна состојба на производите во маркет, ниски кусоци, и поголема ефективност во работењето

 

- Со својот однос, и познавање на производите да допринесе да ги задржи постојните и да привлече нови купувачи

 

- Ја одржува исправноста на производите, проверува и сложува роба на прием, ги дополнува полиците, редот и хигиената во маркет

 

- Комуникативен однос и желба за тимска работа.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

ADMINISTRATIVE ASSISTANT

0 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Essence of Email

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: EXECUTIVE ASSISTANT For Essence ...

Продавач

3 favorite Објавен: 31-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АССТОР ЛТД

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Ланец на Маркети Асстор Лтд има пот...

Комерцијалист

17 favorite Објавен: 05-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Минекс Гроуп дооел С...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Тетовски

Оглас: MINEKS GROUP DOOEL SKOPJE Компани...

Комерцијалист

6 favorite Објавен: 05-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Минекс Гроуп дооел С...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Кумановски

Оглас: MINEKS GROUP DOOEL SKOPJE Компани...

Работник

15 favorite Објавен: 20-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДОО АНЏЕЛА-БИТОЛА

Индустрија: Трговија

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат лица за работа во колониј...

Административен работник

8 favorite Објавен: 04-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Френки ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Струмички

Оглас: ФРЕНКИ ДОО од Струмица има потреба ...

Останати огласи од иста компанија

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Центар

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Ченто

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...