ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Продавач / касиер

0favoriteОбјавен на: 25-03-2020  |  Компанија: ДТ Стокомак ДОО  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGOFKOG
Работно место: Продавач / касиер
Компанија: ДТ Стокомак ДОО
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Драчево
Отворен од: 25-03-2020
Отворен до: 27-03-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Квалификации;

- ССС

 

- Предност е работно искуство во трговија / продажба од минимум 1година

 

- Подготвеност за тимска работа

 

- Високо развиено чувство за координирање на трошоци и економичност

 

- Одлични интерперсонални и комуникациски способности и добар однос со купувачи

 

Наша понуда: почетна плата + доплата за работа на државен празник, можност за учење и напредување во секторот продажба,

 

 

Пријавување и испраќање на ваши биографии на : vrabotuvanje@stokomak.com.mk

Детали за огласот:

Стокомак е ланец на дисконтни маркети кој работи според концептот и принципите хард-дисконт. Поради проширување и отварање на нови работни позиции, за потребите на маркетите вработуваме  КАСИЕРИ/ПРОДАВАЧИ

 

Основна дефиниција и опис на работните задачи на вработените се:

 

- Точно кусање на каса, обезбедување на точна состојба на производите во маркет, ниски кусоци, и поголема ефективност во работењето

 

- Со својот однос, и познавање на производите да допринесе да ги задржи постојните и да привлече нови купувачи

 

- Ја одржува исправноста на производите, проверува и сложува роба на прием, ги дополнува полиците, редот и хигиената во маркет

 

- Комуникативен однос и желба за тимска работа

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Чувар

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Работник за обезбедување Реномир...

Комерцијалист за продажба

4 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Eda Markets

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Комапнијата ЕДА ГРУП од Скопје која...

Продавач

2 favorite Објавен: 17-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Agrounija

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Компанијата АГРОУНИЈА Дооел Скопје ...

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Центар

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Ченто

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...

Продавач

0 favorite Објавен: 04-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СТОКОМАК ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни марке...

Останати огласи во ист регион

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Ченто

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...

Медицинска сестра

1 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Др. ОФЕЛИЈА

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ Д-Р ОФЕЛИЈА која успешно работи...

Комерцијалист за продажба

4 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Eda Markets

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Комапнијата ЕДА ГРУП од Скопје која...

LANGUAGE ASSISTANT

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Буба Б4 Дооел

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: se bara lice so odlicno poznavanje ...

Слаткар

1 favorite Објавен: 06-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Далма фоод и кетерин...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ДАЛМА ФООД И КЕТЕРИНГ СЕРВИС ДООЕЛ ...

Фармацевт

1 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: аптекаинтегралфарм

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Поради проширување на својот тим ап...

Останати огласи од иста компанија

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Центар

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Ченто

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...