ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Кредитен референт

15favoriteОбјавен на: 25-02-2020  |  Компанија: ФД ФИНАНСИСКИ КРЕДИТ...  |  Индустрија: Финансии и банкарств...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGOFFKN
Работно место: Кредитен референт
Компанија: ФД ФИНАНСИСКИ КРЕДИТЕН ЦЕНТАР БС ДОО Скопје
Индустрија: Финансии и банкарство
Реон: Скопје и Куманово
Отворен од: 25-02-2020
Отворен до: 25-03-2020
Плата: по договор
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

КВАЛИФИКАЦИИ

- Минимум средно образование

- Познавање на англиски јазик (пишан и говорен)

- Владеење на MS Office пакет

- Одлични организациски и комуникациски вештини;

- Желба за непосредна работа со клиенти;

- Прецизност, точност и аналитички пристап во работењето;

- Афинитети за тимска работа и работа под притисок;

Што очекуваме:

- Натпреварувачки дух

- Тимски играч

- Отвореност и подготвеност за учење

- Отворена комуникација

- Аналитички вештини

- Иновативност

Детали за огласот:

ФД Финансиски кредитен центар БС ДОО Скопје е небанкарска финансиска институција со активности: одобрување кредити, факторинг, гаранции, кредитни картички.

Со цел унапредување и развој на компанијата имаме потреба од проширување на нашиот тим од млади луѓе за работа со клиенти поврзано со работата на ФД.

Доколку ги исполнувате потребните квалификации и имате желба да бидете дел од нашиот тим на млади, креативни и амбициозни вработени, ја очекуваме Вашата апликација.

 

Ние нудиме:

- Договор за работа,

- Обука во компанијата,

- Можност за продолжување на договорот за работа,

- Пријатна работна средина.

 

Вашата професионална биографија и мотивациско писмо испратете ги на info@fkcbs.com.mk најдоцна до 25.03.2020 година, со назнака на огласот за кој аплицирате.

Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост. Само селектираните кандидати ќе бидат повикани на разговор.

Согласно Законот за заштита на лични податоци, Ве молиме во Вашата порака наведете дали сте согласни Вашите податоци  доколку бидете селектирани се обработат со цел за идни вработувања во ФД.

Веб страна: www.fkcbs.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Директор на финансии и сметководство

4 favorite Објавен: 16-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 04-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: M Recruit

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Corporate Executive Vacancy Base...

Финансиско друштво М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје

0 favorite Објавен: 30-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ФД M Кеш Македонија ...

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Кочани

Оглас:     &nbs...

Account Manager for International Clients

Објавен: 04-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: M Recruit

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Finance Executive Vacancy Based ...