ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Продажен агент на територија на РСМакедонија

2favoriteОбјавен на: 15-01-2020  |  Компанија: Друштво за трговија ...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Активен
Код на огласот: TGNNNFK
Работно место: Продажен агент на територија на РСМакедонија
Компанија: Друштво за трговија на големо и мало и услуги ВТ КОМПАНИ Вики ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје
Отворен од: 15-01-2020
Отворен до: 22-01-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Клучни задачи и работни обврски:

 

- Продажба и презентација на медицински помагала  на територија на РСМакедонија

- Комуникација  со купувачите (продажбата на производите) која се одвива и од  канцеларија и од терен на територија на РСМакедонија  и подршкана на купувачите

 

Потребни карактеристики:

 

·         Личност што сака теренска работа,

·         Личност со изразени комуникациски способности,

·         Со позитивен однос кон клиентите,

·         Умеат и сакаат да работат во тим,

·         Поседуваат продажни вештини и знаења,

·         Спремни за лична и корпоративна континуирана надградба,

·         Поседува возачка дозволаза  Б категорија,

·         Поседуваат  компјутерски  вештини (MS Word, Excel, Power Point),

·         Успешно комуницираат на англиски (и друг странски јазик).

 

Опис на работата:

 

Продажниот агент во ВТ Компани треба да ги познава сите карактеристики на производите кои ги продава, со сите функционалности и предности од нивното користење , со цел продажба на производите  и едукација на купувачите.

 

За предност ќе се смета доколку кандидатот има искуство во презентирање и продажба на брендирана роба.

 

Заинтересираните кандидати да испратат CV на info@vtcompany.com.mk ,

 и да назначат за кое место конкурираат.

 

 

Детали за огласот: нема информација
Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@vtcompany.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Дистрибутер/Магационер

0 favorite Објавен: 21-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ СОКЕ МАРАН

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Дистрибутер....

Касиер/ка и Продавачи

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Струмица

Оглас:   Поради отварање на...

Account Manager for International Clients

Објавен: 21-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интер ФрК ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Job description: • Online Chat & E...

Visual merchandising -VM

0 favorite Објавен: 21-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ уво...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: Tom Tailor Group, еден од водечк...

Мерчендајзер

2 favorite Објавен: 21-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДТУ ТОМ ТАИЛОР ДООЕЛ...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Tom Tailor Group, еден од водечките...

Работник/а во фотокопирница

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: копилибро

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Barame devojki za rabota vo Fotokop...

Останати огласи во ист регион

Second Line Customer Service Agent

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: InPlayer

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: Keemotion is a market-leader in ...

SALES REPRESENTATIVE

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: EVOKON DOEL Eksport-...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Are you someone with a passion for ...

сметководител

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

Transport and Customs Administrator

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: К и А Квалити Сервис...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: ДИСПЕЧЕР ЗА АМЕРИКАНСКИ ПАЗАР Со...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Rajhel

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Поради зголемен обем на работа, се ...

Диспечер/ка

0 favorite Објавен: 22-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: глобал 1 логистика

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Strong Communications Skills Needed...