ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Веб администратор/Маркетинг Асистент

1favoriteОбјавен на: 02-12-2019  |  Компанија: Друштво за веб графи...  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNLKHJ
Работно место: Веб администратор/Маркетинг Асистент
Компанија: Друштво за веб графички дизајн и маркетинг СС МЕДИА-ДК ДООЕЛ Демир Капија
Индустрија: нема информација
Реон: Skopje
Отворен од: 02-12-2019
Отворен до: 13-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Развиени компјутерски вештини, познавање на Microsoft Office пакетот, познавање на Adobe Photoshop ќе се смета за предност,

Основно познавање на англиски јазик.

Развиени комуникациски и организациски вештини.

Самоиницијативност во извршување на работните задачи . Желба за постојан професионален напредок и усовршување.

Детали за огласот:

ССмедиа ДК ДООЕЛ има потреба од Веб администратор/Маркетинг асистент со или без работно искуство.

Администрирање на веб страни, пишување на текстови. администрирање на страници на социјални медиуми (Facebook, Instagram, Twitter).

Комуникација со клиенти, oдговарање на телефонски повици.

Учество во подготовка на маркетинг кампањи на социјални медиуми.

Телефонска и е-mail комуникација со клиенти.

Веб страна: ssmedia.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Фармацевт

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Систем-оператор

1 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавна установа МЕЃУО...

Индустрија: Разни области

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Вулканизер

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Продавач-консултант

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Хигиеничар на станбен и деловен простор

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавна установа МЕЃУО...

Индустрија: Разни области

Регион: Прилеп

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ БМ-МЕДИКА скопје

Индустрија: Медицина

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Фармацевт во големопродажба

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Карпош

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Машински инженер

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Машинство

Регион: Центар

Оглас: ...

Електроинженер-проектант

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Центар

Оглас: ...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 13-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...