ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Recepcioner

3favoriteОбјавен на: 07-11-2019  |  Компанија: Hotel Mizo  |  Индустрија: Ugostitelstvo


Статус: Активен
Код на огласот: TGNJGLH
Работно место: Recepcioner
Компанија: Hotel Mizo
Индустрија: Ugostitelstvo
Реон: Охрид
Отворен од: 07-11-2019
Отворен до: 31-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

-so rabotno iskustvo

-poznavanje na angliski (prednost e ako ima poznavanje i na drugi jazici)

-komunikativnost

-timski igrac

-upornost

-istrajnost

-prilagodlivost

Детали за огласот:

Recepcioner

Веб страна: www.hotelmizo.com.mk
Контакт телефон: 070501571
Контакт емаил: info@hotelmizo.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

Општ работник

1 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Охрид

Оглас: ...

Junior QA Tester

2 favorite Објавен: 05-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тардиграде

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Охридски

Оглас: Background The QA Tester role is...

Продавач/ка во малопродажен објект

1 favorite Објавен: 13-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Т.П. Марлборо

Индустрија: Трговија

Регион: Охридски

Оглас: Се бара персонал за работа во марке...

Административен работник - Охрид

2 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ИФФОМ

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Охрид

Оглас: Интернационални Фолклорни Фестив...

SALATARKA

0 favorite Објавен: 11-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Hotel Mizo

Индустрија: Угостителство

Регион: Охрид

Оглас: SALATARKA...

Возач – дистрибутер

4 favorite Објавен: 10-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Охрид

Оглас: ! возач дистрибутер за Охрид и С...

Останати огласи од иста компанија

SALATARKA

0 favorite Објавен: 11-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Hotel Mizo

Индустрија: Угостителство

Регион: Охрид

Оглас: SALATARKA...

Sobarka \ Higienicharka

0 favorite Објавен: 07-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Hotel Mizo

Индустрија: Угостителство

Регион: Охрид

Оглас: Sobarka...