ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Машински техничар

0favoriteОбјавен на: 06-11-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGNJFIO
Работно место: Машински техничар
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Производство
Реон: нема информација
Отворен од: 06-11-2019
Отворен до: 06-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Завршено Средно Образование (електро техничар, електричар); Минимум 2 години работно искуство; Познавање на работа со компјутер; Основно познавање на англиски јазик.

Детали за огласот:

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА

Фруктал Мак а.д. Скопје- фабрика за преработка на овошје и производство на квалитетни овошните сокови, нектари и пијалоци изработени без конзерванси, отвара можност за вработување.

За нивните потреби, Декра ја огласува следната позиција:

Машински техничар

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО

Машински техничар во сектор Одржување треба да има основно/пожелно познавање или искуство во:

Автоматика; Механика; Пневматика; Хидраулика.

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ Способност за работа во тим; Самоиницијативност, лојалност, исполнителност и чесност; Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност; Динамичност, мотивираност, иницијативност; Желба за едукација; Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Клиентот нуди можност за континуирани обуки и тренинг, како и можност за работа на машини со различни автоматизации.

Кандидатите своите професионални биографии можат да ги испратат на: rabota@dekra.mkКрајниот рок за аплицирање е најдоцна до: 06/12/2019Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените критериуми, ќе бидат повикани на интервју.Сите пристигнати биографии, ќе се третираат со максимална доверливост.

Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: rabota@dekra.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

2 favorite Објавен: 02-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: киви пласт

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Се бараат работници за производство...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

0 favorite Објавен: 01-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: киви пласт

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Се бараат работници за производство...

Сменоводител

7 favorite Објавен: 12-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ХОЛМАК ДООЕЛ

Индустрија: Производство

Регион: Битолски

Оглас: Холмак ДООЕЛ Битола има потреба од ...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

1 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Огласуваме слободно работно мест...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

1 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Ско...

Инженер

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Биро Проект

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Градежен инженер или архитект...

Останати огласи во ист регион

Fullstack Software developer (React.js, Node.js)

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: X3M Labs is growing and we need mot...

Оглас за вработување во „JES GLOBAL“. Работно место: Правник

1 favorite Објавен: 08-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Инструктор - Word - Excel

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Агенција за управување со одземен имот

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во „ЕкоМозаик“

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Инструктор - PHP

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Останати огласи од иста компанија

Store Manager

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: COMPANY DESCRIPTION All A...

Deutschsprachige Kundenbetreuer/-innen

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: косово

Оглас: http://dekra.mk/jobs/german-spea...

Електротехничар

0 favorite Објавен: 06-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Производство

Регион: Скопје

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА Фрукт...

Деловен асистент

0 favorite Објавен: 04-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА За на...

Електричар

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Металургија

Регион: нема информација

Оглас: ДЕКРА во име  на својот кли...