ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Референт во Служба за Сметководство и Финансии (м/ж)

1favoriteОбјавен на: 07-09-2019  |  Компанија: нема информација  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMNMHJ
Работно место: Референт во Служба за Сметководство и Финансии (м/ж)
Компанија: нема информација
Индустрија: нема информација
Реон: нема информација
Отворен од: 06-09-2019
Отворен до: 05-10-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

●Завршено средно или високо образование  

●Со или без работно искуство од областа на сметководство 

●Сметководствено-финансиско работење:  

●Книжење влезно-излезна документација, материјално и изводи  

●Електронско плаќање и други извештаји до надлежни институции  

●Работа со банки (гаранции,акредитиви,кредити)  

●Возачка дозвола Б категорија  

●Познавање на англиски јазик  

●Познавање на работа со компјутери (MS Office) 

●Уверение за овластен сметководител ќе се смета за предност Изразени аналитички способности, организацисkи способности, комуникативност,  тимска работа, доверлива личност 

Детали за огласот:

 

 

Македонска компанија со над 1000 вработени со седиште во Скопје, поради  проширување на својот тим, има потреба од:     

 

 

 

Референт во Служба за Сметководство и Финансии (м/ж)     

 

 

 

Опис на работно место: 

 

●Завршено средно или високо образование  

●Со или без работно искуство од областа на сметководство 

 

●Сметководствено-финансиско работење: 

 

●Книжење влезно-излезна документација, материјално и изводи  

●Електронско плаќање и други извештаји до надлежни институции  

●Работа со банки (гаранции,акредитиви,кредити)  

●Возачка дозвола Б категорија 

 

●Познавање на англиски јазик  

●Познавање на работа со компјутери (MS Office)    Дополнителни квалификации/вештини/познавања:  

●Уверение за овластен сметководител ќе се смета за предност  

●Изразени аналитички способности, организациски способности, комуникативност,  тимска работа, доверлива личност   

 

 

 

Ние нудиме:  

●Редовни месечни примања (плата по договор)  

●Пријатно работно окружување      

 

Работно време започнува од 08:00 часот до 16:30 часот, од понеделник до петок   

 

Вашата биографија со задолжително наведување на работна позиција за која се  пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:  по електронска пошта на: goran.kiprijanovski@yahoo.com најдоцна до 05.10.2019   

 

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните  услови, ќе бидат повикани на разговор. 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Бравар

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: elektrojug

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: POTREBAN BRAVAR VARILAC za duzi vre...

Marketing manager

0 favorite Објавен: 19-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: НЕБИЗ ИТ ДООЕЛ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: INVICTUS Solutions is expanding the...

Consultant

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ОБСЕ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: VNSKPS00570 : National Consultant t...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 20-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: колл центар

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: Успешна компанија од обласна на Е-к...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 20-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тодор

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Се бара хигиеничарка/домаќинка за р...

Агент за продажба

3 favorite Објавен: 19-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Мај тајм

Индустрија: - Нема информација

Регион: Гостиварски

Оглас: Доколку имате желба да бидете дел о...

Останати огласи во ист регион

ПРОДАВАЧКА ВО ПЕКАРА

1 favorite Објавен: 16-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Тимот на пекара BREADWAY се прош...

Оглас за вработување во BRKV. Се бара помлад асистент за финансии

1 favorite Објавен: 14-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Министерство за правда - Инспекторат за употреба на јазиците вработува 7 службеници

1 favorite Објавен: 14-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

PHP programmer

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Looking for an English speaking ...

Оглас за вработување во Министерство за образование и наука

0 favorite Објавен: 13-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Senior Automation Tester

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer’s monetisation platf...

Останати огласи од иста компанија

BLOCKCHAIN ENGINEER

0 favorite Објавен: 19-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: THE COMPANY qBit Solutions is an IT...

Customer Service Agent – Part Time

0 favorite Објавен: 18-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Keemotion is a market-leader in aut...

Rabota Od Doma

1 favorite Објавен: 20-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Инженерство

Регион: Македонија

Оглас: za rabta na Internet logirajte s...

Senior UI Engineer

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer and Deltatre OTT are worki...

Senior iOS Engineer

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer and Deltatre OTT are happy...

Оглас за вработување во ЈЗУ Институт по белодробни заболувања кај децата Козле - Скопје

1 favorite Објавен: 17-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...