ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

1favoriteОбјавен на: 14-01-2020  |  Компанија: Fragmat Mak  |  Индустрија: Градежништво и Архит...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNNMMM
Работно место: КОМЕРЦИЈАЛИСТ
Компанија: Fragmat Mak
Индустрија: Градежништво и Архитектура
Реон: Скопје
Отворен од: 14-01-2020
Отворен до: 14-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Што бараме: Работно искуство во продажба; Високо образование ќе се смета за предност;  Возачка дозвола Б-категорија; Добро познавање MS Office;

Детали за огласот:

Одговорности и работни задачи: Воспоставување на контакти со клиенти, со цел остварување на продажба Изработка на потребна документација Планирање и организирање на продажните активности Прием на нарачки и и проследување до производство Следење на продажбата и превземање на активности со цел зголемување на истатаЛичен профил: Одлични комуникациски и преговарачки вештини Организациски и аналитички способности Динамична, иницијативна и личност насочена кон резултати Ориентираност кон клиенти Посветеност, лојалност и одговорностШто нудиме:Службен автомобил и ИТ опрема Бонуси Можност за напредување

Веб страна: www.fragmat.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Возач

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТехноБилд ДОО

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Кочански

Оглас: Технобилд доо Скопје е градежна ком...

Електро инсталатер

0 favorite Објавен: 16-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Лукфор Системс Дооел...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата Лукфор Системс ДООЕЛ Скопје...

Општи работници

17 favorite Објавен: 19-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: Биси Дооел

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: ТД БИСИ ДООЕЛ Скопје има потреба...

Хаусмајстор

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: дон холдинг

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: се бараат хаусмајстори од повеќе об...

Ракувач на градежна машина

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Регнум Инженеринг Ск...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Регнум Инженеринг при изведување...

Возач на Кипер

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Регнум Инженеринг Ск...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Регнум Инженеринг при изведување...

Останати огласи во ист регион

Електро техничар

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Центар за лифтови

Индустрија: Машинство

Регион: Скопски

Оглас: ЦЕНТАР ЗА ЛИФТОВИ вработува електро...

менаџер за продажба

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тера Комуникејшнс

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Скопски

Оглас: Тера Комуникејшнс има потреба од сл...

Продавач

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Џусико Компани

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Рекорд Баклава со долгогодишна трад...

Медицинска/Стоматолошка сестра

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ„ Д-р. КРТОЛИЦА“

Индустрија: Стоматологија

Регион: Скопје

Оглас: Се бара стоматолошка сестра за р...

Адвокатски приправник

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Адвокатско Друштво М...

Индустрија: Право

Регион: Скопје

Оглас: Адвокатско Друштво МАРКОВСКИ И П...

Специјалист за техничка поддршка

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИНПЛЕЕР ХУБ ДООЕЛ Ск...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Atrium Sports is a market-leader in...