ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

2favoriteОбјавен на: 09-11-2019  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Активен
Код на огласот: TGNJJIG
Работно место: КОМЕРЦИЈАЛИСТ
Компанија: Друштво за производство трговија и услуги ЈАСС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: нема информација
Отворен од: 09-11-2019
Отворен до: 16-11-2019
Плата: 25.000 мкд
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Висока стручна спрема 

Детали за огласот:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

Компанијата ЈАСС дооел од Скопје со 18 год. успешно работење во трговија поради зголемување на обемот на работа,  објавува оглас за Комерцијалист 

 

Услови за кандидатите:

Одлични комуникациски и презентациски вештини

Познавање на MS Office

Одлично познавање на англиски јазик

Работно искуство во трговија мин 2 години

Позитивни, лојални и исполнителни

Положен возачки испит - Б категорија ( активен возач)

 

 

Работни обврски:

Креирање на специјални понуди според потребите на клиентот

Реализирање на состаноци и склучување на договори

Анализа на пазарот и пронаоѓање на нови корисници

Секојдневна комуникација со постоечките клиенти

 

 

Компанијата нуди:

Редовен работен однос

Работа во позитивна и динамична средина

Почетна плата од  25.000 мкд

Работно време од 09 до17 ч

Викенд и празници неработни

Стимулации и можност за напредување

 

 

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија на rabota@jass.com.mk најдоцна до 23.11.2019, со назнака за позицијата - Комерцијалист

 

Веб страна: www.jass.com.mk
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: rabota@jass.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

ОПЕРАТОРИ

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: WD Company

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: УНИВЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Касиер/ка

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СТОКОМАК ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни марк...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 14-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ХЕНДИ ТЕЛЕКОМ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Кочански

Оглас: Хенди Телеком,има потреба од рефере...

Книговодител-Сметководител

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БА Компани

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Книговодител  работи матери...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Quality Assurance Engineers

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Do you have an eye for details? Do ...

Оглас за вработување во „ЕкоМозаик“

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Вработување во Агенција за управување со одземен имот

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Главен сметководител

0 favorite Објавен: 12-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во „JES GLOBAL“. Работно место: Правник

1 favorite Објавен: 08-11-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

HR Generalist

0 favorite Објавен: 13-11-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДАЧ МЕДИКАЛ КАНАБИС ...

Индустрија: Фармација

Регион: нема информација

Оглас: The company  We a...