ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

2favoriteОбјавен на: 09-11-2019  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNJJIG
Работно место: КОМЕРЦИЈАЛИСТ
Компанија: Друштво за производство трговија и услуги ЈАСС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: нема информација
Отворен од: 09-11-2019
Отворен до: 16-11-2019
Плата: 25.000 мкд
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Висока стручна спрема 

Детали за огласот:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

Компанијата ЈАСС дооел од Скопје со 18 год. успешно работење во трговија поради зголемување на обемот на работа,  објавува оглас за Комерцијалист 

 

Услови за кандидатите:

Одлични комуникациски и презентациски вештини

Познавање на MS Office

Одлично познавање на англиски јазик

Работно искуство во трговија мин 2 години

Позитивни, лојални и исполнителни

Положен возачки испит - Б категорија ( активен возач)

 

 

Работни обврски:

Креирање на специјални понуди според потребите на клиентот

Реализирање на состаноци и склучување на договори

Анализа на пазарот и пронаоѓање на нови корисници

Секојдневна комуникација со постоечките клиенти

 

 

Компанијата нуди:

Редовен работен однос

Работа во позитивна и динамична средина

Почетна плата од  25.000 мкд

Работно време од 09 до17 ч

Викенд и празници неработни

Стимулации и можност за напредување

 

 

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија на rabota@jass.com.mk најдоцна до 23.11.2019, со назнака за позицијата - Комерцијалист

 

Веб страна: www.jass.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Продавач

1 favorite Објавен: 30-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СТОКОМАК ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни мар...

1 Комерцијалист / Ka

7 favorite Објавен: 30-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Охрид Struga

Оглас: Predprodazba komercija marketing...

Персонал за продажба

2 favorite Објавен: 28-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Книготека Икона

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Книготека Икона има потреба од прод...

Продавач/ касиер

2 favorite Објавен: 02-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Охрид

Оглас: Поради отварање на маркет 46ти п...

Персонал за продажба

10 favorite Објавен: 27-05-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Агро Леска ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: За потребите на нашата малопродажна...

Електро инженер

0 favorite Објавен: 01-06-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пантерфакс

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: работа со медиоцинска опрема , теле...

Останати огласи во ист регион

Оглас за вработување во „Анхоч“: Се бара специјалист-референт за продажба

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Professional Flirt With Attitude

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: At Elami, we believe great user exp...

Пекар и Продавачка

1 favorite Објавен: 18-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Пекара БРЕДВЕЈ Алекс...

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: ТИМОТ НА ПЕКАРА BREADWAY СЕ ПРОШ...

Повеќе работни места

1 favorite Објавен: 28-05-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Нашата нова платформа е тука - D...

Dr. Dolittle For Data Solutions

0 favorite Објавен: 02-06-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Trying to manage the flow of data a...

Дипломиран Фармацевт Фармацевтски Техничар

1 favorite Објавен: 12-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ-Аптека Мента Фар...

Индустрија: Фармација

Регион: нема информација

Оглас: Се бара фармацевтски техничар ил...