ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Шпедитер Администратор

1favoriteОбјавен на: 13-03-2020  |  Компанија: Орка Холдинг АД Скоп...  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGOFKFK
Работно место: Шпедитер Администратор
Компанија: Орка Холдинг АД Скопје
Индустрија: нема информација
Реон: Скопје
Отворен од: 14-03-2020
Отворен до: 31-03-2020
Плата: 20.000 мкд
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

нема информација

Детали за огласот:

ОРКА ХОЛДИНГ АД СКОПЈЕ

 

Оддел за Шпедиција, Увоз, Извоз и Транспорт

Работно место: Шпедитер Администратор– 1 Извршител

Првично со Договор на 3 месеци, со можност за продолжување

 

Краток опис на потребни услови, работни задачи и способности/ вештини за работното место

Услови:

-         Високо или Средно образование

-         Познавање на англиски јазик

-         Познавање на MS Office

-         Возачка дозвола „Б“ категорија

 

Работни задачи:

Остварува комуникација со надлежни институции и компании за различни прашања од интерес за друштвото и субјектите на групацијата поврзани со областа на работењето.

Подготовка на царинска документација во хартена форма и истата да ја декларира пред царинските органи

Врши и други работи и работни задачи од делокругот на Одделот по налог на директорот и насоки од менаџментот.

 

Способности и вештини:

Комуникациски вештини и висока работна етика, способност за тимска и самостојна работа, способност за следење на компаниската политика и процедури на работење, проактивен пристап, точност и аналитичност,

 

Заинтересираните кандидати својата биографија (CV)можат да ја  достават на  career@orka.mk со назнака - Оглас за Шпедитер Администратор во Орка Холдинг.

Работа само во прва смена.

Почетна плата  во висина од  20.000 денари.

Оддел за Човечки ресурси

Веб страна: orka.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 29-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Internet Zarabotka

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: https://otmoney.xyz/1887741552874/ ...

LANGUAGE ASSISTANT

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Буба Б4 Дооел

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: se bara lice so odlicno poznavanje ...

Проектант

0 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Албуна Метал Констра...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: МАШИНСКИ ИНЖEНЕР-Проектант Алб...

нема информација

0 favorite Објавен: 10-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: ДООЕЛ ЗИМАК Битола има потреба о...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 27-03-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дооел„Чебрен“

Индустрија: - Нема информација

Регион: Битолски

Оглас: Se bara masko lice do 35god. so zav...

Хаусмајстор

1 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КУЌЕН СОВЕТ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: ТАУ ЦЕТИ ДООЕЛ Скопје има потреба о...

Останати огласи во ист регион

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Ченто

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...

Мајстор за алуминиум

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Euro-profil dooel

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: MAJSTOR ZA ALUMINIUM Opis (sp...

Комерцијалист за продажба

4 favorite Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Eda Markets

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Комапнијата ЕДА ГРУП од Скопје која...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 03-04-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ САРАЈ МЕДИКАЛ

Индустрија: Сметководство

Регион: Скопски

Оглас: Биро за сметководствени услуги ФЕЈ...

Продавач / касиер

0 favorite Објавен: 06-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Центар

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Магационер

0 favorite Објавен: 01-04-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: КЕКО МОТОРС ДООЕЛ

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Заради зголемен обем на работа ф...