ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Практикант - Човечки ресурси

0favoriteОбјавен на: 14-01-2020  |  Компанија: Profil Group  |  Индустрија: Консалтинг,тренинг и...


Статус: Активен
Код на огласот: TGNNMHK
Работно место: Практикант - Човечки ресурси
Компанија: Profil Group
Индустрија: Консалтинг,тренинг и човечки ресурси
Реон: Скопје
Отворен од: 14-01-2020
Отворен до: 21-01-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

 

·         Дипломиран психолог (може и последна година на студии)

·         Доедукација во областа на студирање ќе се смета за предност

·         Солидни компјутерски познавања на MS Office пакетот

·         Напредно познавање на англиски јазик (пишана и вербална комуникација)

 

Детали за огласот:

 

Компанија со долгогодишно искуство во областа на менаџирање со Човечки ресурси има потреба од млади и амбициозни кандидати/ки за позицијата:   

 

Пактикант

 

Од кандидатите се очекува да поседуваат:

 

·       Одлични комуникациски способности

·       Високо ниво на организираност

·       Аналитички способности

·       Брзина и ефикасност во работењето

·       Солидно познавање на социјални мрежи

 

Кандидатите ќе имаат можност да:

  

·        Бидат воведени во работењето на компанијата преку менторска работа

·        Го следат секојдневното работење на тимот

·         Бидат вклучени во работењето на проектите

·         Добиваат фидбек за своето работење

·         Бидат вработени (согласно нивните перформанси)

 

 

Кандидатите кои се препознаваатво описот и ги имаат соодветните квалификации и карактеристики, а се подготвени и мотивирани да се придружат на нашата компанија, се поканети да го испратат своето CV најдоцна до 10.01.2020 на следната е-маил адреса: info@profil-group.com

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@profil-group.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Специјалист за човечки ресурси

1 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги КО...

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Центар

Оглас: ...

Специјалист за човечки ресурси

0 favorite Објавен: 17-12-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги КО...

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен асистент

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Егзекјутив Срч Конса...

Индустрија: Човечки ресурси

Регион: Скопски

Оглас: Executive Search Consulting е водеч...

National Expert on Migration Statistics and Data Processes

0 favorite Објавен: 14-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: IOM Mission in Skopj...

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Скопски

Оглас: Position Title: National Expert on ...

Account Manager

Објавен: 15-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: РегДеск

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Цела Македонија

Оглас: RegDesk is looking for an Account M...

Менаџер за човечки ресурси

5 favorite Објавен: 28-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СН ОСИГУРИТЕЛЕН БРОК...

Индустрија: Човечки ресурси

Регион: Битолски

Оглас: Осигурително брокерско друштво СН О...

Останати огласи во ист регион

Database Marketing Officer

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Global Data Collecti...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: GDCC е глобален лидер за спроведува...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: As a proven leader in the global ae...

Градинар

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: International kinder...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Градинар (пола работно време) • ...

DISTRIBUTION DEVELOPMENT EXECUTIVE

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Егзекјутив Срч Конса...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Our client Mars is one of the world...

Административен асистент

2 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Вендинг Група

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба од а...

Лице за продажба

0 favorite Објавен: 19-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Platin

Индустрија: оков за мебел

Регион: Скопје

Оглас: Се бара личност за продажба во п...