ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ГРАДЕЖНИШТВО - ФРАНЦИЈА

2favoriteОбјавен на: 11-01-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Градежништво и Архит...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGKLHLK
Работно место: ГРАДЕЖНИШТВО - ФРАНЦИЈА
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Градежништво и Архитектура
Реон: Надвор од Македонија
Отворен од: 11-01-2019
Отворен до: 10-03-2019
Плата: 1700 - 3000 Евра
Број на работни места: 20
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

Наш клиент е француска компанија од областа на градежништвото со седиште во околината на Париз која се занимава со високоградбa како и реконструкција на објекти. Поради зголемениот обем на работа со изградба на станбени згради, деловни и индивидуални објекти, индустриски погони и други градби, ги огласуваме следните работни позиции со можност за  долготрајно вработување 

 

Раководител на градежни работи Одговорен на градилиште Одговорен на тим Армирач         Ѕидар Шалувач

 

Потребни квалификации:

Претходно работно искуство на иста или слична позиција (задолжително) ЕУ државјанство (задолжително) Основно познавање на Англиски јазик ќе се смета за предност 

Лични карактеристики, вештини и спосособности:

Добра здравствена состојба  и психофизичка подготвеност Професионалност во извршување на секојдневните обврски и одговорност при следење на компаниските правила и процедури Способност за тимска и физичка работа во мултикултурна средина Желба и подготвеност за живеење во странство

 

Работни услови:

Месечна нето плата од 1700 до 3000 Евра во зависност од позицијата Вкупно 39 работни часа неделно Можност за месечни бонуси и награди Платен превоз од и до работното место Службено возило и телефон во зависност од позицијата Платено сместување Платен авионски билет до Париз Договор на неопределено време по успешно поминат пробен период од 3 до 6 месеци

 

Сите заинтересирани можат да аплицираат со испраќање на своите лични податоци или професионални биографии со задолжителна назнака за позицијата за која аплицираат на мејл - work@dekra.mk.

Дискрецијата на сите кандидати е загарантирана и пристигнатите биографии ќе се третираат со максимална доверливост.

Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови ќе бидат повикани на интервју.

Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Градежен инженер

1 favorite Објавен: 20-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Центар

Оглас: ...

Архитект

0 favorite Објавен: 21-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Гемма Инженеринг

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Друштвото Гемма Инженеринг има потр...

Архитект

0 favorite Објавен: 20-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ofis bilding menadzm...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Друштвото Гемма Инженеринг има ...

Civil Engineer

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Битола

Оглас: iSource an IT company is seeking...

Градежен инженер

2 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Центар

Оглас: ...

Ѕидар

0 favorite Објавен: 24-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Mab Gradba Skopje

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: Градежна фирма има потреба од врабо...

Останати огласи во ист регион

Возач

1 favorite Објавен: 06-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Еурека транспорт ДОО...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Транспортна фирма од Скопје има пот...

Наставник

5 favorite Објавен: 14-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Центар за обраование...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Итно се бараат наставници за раб...

Наставник по Англиски

0 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: rabota vo kina

Индустрија: Образование и наука

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Итно се бараат наставници за работа...

Возач

3 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: HKS - Hamburg

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Бараме шофери/дистрибутери за работ...

Земјоделски работници

1 favorite Објавен: 03-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пробиз

Индустрија: Земјоделство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: БЕРАЧИ НА ЗЕЛЕНЧУК Ние бараме ра...

Работник за безбедност и здравје при работа

0 favorite Објавен: 22-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кирон Секурити

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Khiron Security has gained strong r...

Останати огласи од иста компанија

ИТ КООРДИНАТОР

0 favorite Објавен: 21-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Осигурување

Регион: нема информација

Оглас: Во име на својот клиент, КР...

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 17-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Дистрибуција и Логис...

Регион: нема информација

Оглас: За нашиот клиент, Gio Gio Gelato...

ESPRESSO TEAM LEADER

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Продажба

Регион: нема информација

Оглас: Atlantic Grupa is one of th...

ВНАТРЕШЕН РЕВИЗОР

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Финансии и банкарств...

Регион: нема информација

Оглас: За потребите на нашиот клиент, с...

ПАКУВАЧИ НА ЛЕНТА

1 favorite Објавен: 21-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Жито Лукс АД Скопје компанија ко...

ТЕКСТИЛЕН ТЕХНИЧАР ЗА РАБОТА

0 favorite Објавен: 10-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Текстилна

Регион: Скопје

Оглас: За потребите на својот клиент,&n...