ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Sales Intern

1favoriteОбјавен на: 14-01-2020  |  Компанија: нема информација  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Активен
Код на огласот: TGNNMML
Работно место: Sales Intern
Компанија: нема информација
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 14-01-2020
Отворен до: 29-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

- Одлични вештини за комуникација;

- Високи вештини за преговарање;

- Активни телефонски и вербални техники;

- Ефикасно управување со клиенти;

- Искуство со cold calling;

- Способност за работа под притисок и дадени цели;

- Самоувереност и дружељубивост;

- Став на тимски играч.

Детали за огласот:

Qpick започнува нова програма за обука на амбициозни студенти од областа на маркетинг и е-трговија, која дава можност за работа рамо до рамо со нашиот тим.

Ти ќе имаш можност да научиш:

- Lead generation и обработка на податоци

- Како да користиш CRM (Pipedrive)

- Пораки и комуникација преку Интернет

- Автоматизација на е-пошта

- Анализа на податоци за продажба и стратегија за продажба

Ако си високо ориентиран кон резултати и си заинтересиран за технологија и Saas, тогаш сигурно припаѓаш во семејството Qpick.

Ако поседуваш:

- Одлични вештини за комуникација;

- Високи вештини за преговарање;

- Активни телефонски и вербални техники;

- Ефикасно управување со клиенти;

- Искуство со cold calling;

- Способност за работа под притисок и дадени цели;

- Самоувереност и дружељубивост;

- Став на тимски играч.

Испрати го твоето CV на info@qpick.io.

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани!

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: info@qpick.io
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Call Agent

0 favorite Објавен: 15-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЕДС ДООЕЛ

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Опис на работно место: &n...

Практикант - Дигитален Маркетинг

0 favorite Објавен: 18-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Cold Calling Specialist

0 favorite Објавен: 08-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Agency Y

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Agency Y is a lead generation ag...

Вработени во продажба / Оператори во контакт центар

1 favorite Објавен: 17-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: ЕЛКОМ ГРУП е компанија со 13 год...

Маркетинг практикант

0 favorite Објавен: 03-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Qpick

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Помлад графички дизајнер

0 favorite Објавен: 20-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги и ...

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: -     &...

ОДГОВОРЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТИ ЕЛИНГ

Индустрија: Сметководство

Регион: Скопски

Оглас: Фирма со 28 годишно постоење има по...

Административен работник

0 favorite Објавен: 17-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба о...

Финансиски Администратор

1 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Вендинг Група

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба од р...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: As a proven leader in the global ae...

Административен асистент

2 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Вендинг Група

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба од а...

Останати огласи од иста компанија

Оглас за вработување во International Development Group LLC

0 favorite Објавен: 14-01-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Junior .NET Developer

0 favorite Објавен: 17-01-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Business information SoPro, the wor...

ЈЗУ Универзитетска клиника за инфективни болести и фебрилни состојби Скопје вработува

0 favorite Објавен: 17-01-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во Агенција за млади и спорт

1 favorite Објавен: 09-01-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Experienced Java developer

0 favorite Објавен: 17-01-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: About our client Our client primari...

System Administrator

0 favorite Објавен: 16-01-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We’re looking for a motivated engin...