ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Sales Intern

1favoriteОбјавен на: 14-01-2020  |  Компанија: нема информација  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNNMML
Работно место: Sales Intern
Компанија: нема информација
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 14-01-2020
Отворен до: 29-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

- Одлични вештини за комуникација;

- Високи вештини за преговарање;

- Активни телефонски и вербални техники;

- Ефикасно управување со клиенти;

- Искуство со cold calling;

- Способност за работа под притисок и дадени цели;

- Самоувереност и дружељубивост;

- Став на тимски играч.

Детали за огласот:

Qpick започнува нова програма за обука на амбициозни студенти од областа на маркетинг и е-трговија, која дава можност за работа рамо до рамо со нашиот тим.

Ти ќе имаш можност да научиш:

- Lead generation и обработка на податоци

- Како да користиш CRM (Pipedrive)

- Пораки и комуникација преку Интернет

- Автоматизација на е-пошта

- Анализа на податоци за продажба и стратегија за продажба

Ако си високо ориентиран кон резултати и си заинтересиран за технологија и Saas, тогаш сигурно припаѓаш во семејството Qpick.

Ако поседуваш:

- Одлични вештини за комуникација;

- Високи вештини за преговарање;

- Активни телефонски и вербални техники;

- Ефикасно управување со клиенти;

- Искуство со cold calling;

- Способност за работа под притисок и дадени цели;

- Самоувереност и дружељубивост;

- Став на тимски играч.

Испрати го твоето CV на info@qpick.io.

Само избраните кандидати ќе бидат контактирани!

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Оператор Италијански јазик

0 favorite Објавен: 24-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Медиа Плус

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Интернационална компанија од обл...

Останати огласи во ист регион

Угостителски работници

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пробетинг

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: ...

Возач – дистрибутер

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Л-НИК ДООЕЛ има потреба од возач...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 07-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: РЕСТОРАН ГЕТ ТРЕЈД Д...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Get kafe Aerodrom ima potreba od hi...

Машинобравари

0 favorite Објавен: 04-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Алфатек Сервис и Усл...

Индустрија: Машинство

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата Алфатек Сервис и Услуги од ...

Хаусмајстор

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: дон холдинг

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: се бараат хаусмајстори од повеќе об...

Фармацевт

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Аптека Пановски

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Аптека Пановски е современа компани...

Останати огласи од иста компанија

Technical Lead / Chief Technology Officer (CTO)

0 favorite Објавен: 06-07-2020 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: We are looking for a Technical Lead...

Вработување и пракса во Интелигента

1 favorite Објавен: 09-06-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

„Esse“ вработува: Возач на камион со Ц и Е категорија

0 favorite Објавен: 09-06-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

„Esse“ вработува: Работник во магацин

3 favorite Објавен: 09-06-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

HONORARNA RABOTA

2 favorite Објавен: 29-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: ЗАРАБОТУВАЈТЕ БЕЗ ДА ВЛОЖИТЕ НИ ...

„Esse“ вработува: Се бара возач на камион со Ц и Е категорија

0 favorite Објавен: 26-06-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...