ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Наставен и ненаставен кадар

2favoriteОбјавен на: 17-06-2019  |  Компанија: ПСУМаксимилијан  |  Индустрија: Образование и наука


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMFOOO
Работно место: Наставен и ненаставен кадар
Компанија: ПСУМаксимилијан
Индустрија: Образование и наука
Реон: Скопје
Отворен од: 17-06-2019
Отворен до: 30-06-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Заинтересираните кандидати е неопходно да имаат завршено високо образование од соодветната област и да имаат високо познавање од англискиот јазик. Наставата во училиштето се одвива на англиски јазик. 

Детали за огласот:

ПСУ Максимилијан има потреба од следниот кадар:

1. Наставници од следните области:

- математика, 

- информатика, 

- физика, 

- хемија, 

- биологија,

- уметност, 

- германски јазик, 

- македонски јазик

 

2. Администратор

 

Сите кандидати треба да испратат кратка биографија и копија од диплома за завршено високо образование на следната е-маил адреса: info@maximilian.edu.mk и ќе бидат исконтактирани. 

 

Ве очекуваме!

Веб страна: www.maximilian.edu.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Професор по албански јазик

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...

Воспитувач

2 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Јавна установа за де...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Штип

Оглас: ...

Професор по економски предмети

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...

Професор по латински јазик

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...

Професор по англиски јазик

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...

Професор по германски јазик

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Продавач

0 favorite Објавен: 23-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

сметководител

0 favorite Објавен: 22-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за транспорт...

Индустрија: Сметководство

Регион: Сарај

Оглас: ...

Оператор во кол-центар

0 favorite Објавен: 23-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: НЕТПЛУС СОЛУШНС ДООЕ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Продавач/ка во малопродажен објект

0 favorite Објавен: 23-10-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Жито Скопје СИЛБО има потреба од : ...

Столар

0 favorite Објавен: 23-10-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Се бараат столари за работа во прои...

Продавач

0 favorite Објавен: 23-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАЛАС -2016 ДООЕЛ у...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Лица за обезбедување

0 favorite Објавен: 09-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од едн...

Рецепционер

0 favorite Објавен: 07-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан го проширува ти...