ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Општи работници во производство

3favoriteОбјавен на: 08-02-2019  |  Компанија: ДПУТ Бучен Козјак ДО...  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGKOGML
Работно место: Општи работници во производство
Компанија: ДПУТ Бучен Козјак ДОО
Индустрија: Производство
Реон: Куманово
Отворен од: 08-02-2019
Отворен до: 28-02-2019
Плата: По договор
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

нема информаци-Исполнителност, Константност, Трпеливост, Вреден, Личност подготвена да учи и слуша

-Способност за подигање на физички терет до 20кг

-Пожелно работно искуство, но не неопходно

-Минимум СССја

Детали за огласот:

- Правење на сирење

- Собирање на сирење 

- Одржување хигиена во просторот при работата

- Подготовка на садови за работа

- Одржување лична хигиена при работа

- Дезинфекција

- Строго следење на препораките на HACCP системот

Веб страна: www.bucenkozjak.mk
Контакт телефон: 078/211-312
Контакт емаил: l.denkovska@bucenkozjak.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Монтер

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Monter na tapaciran mebel vo pogon...

Работник за едноставни работи на производствена линија

1 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Радовиш

Оглас: ...

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Битола

Оглас: ...

Шивач/ки

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Вработуваме шивачки за лесна конфек...

Бравар

0 favorite Објавен: 11-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Bravar - Zavaruvac ...

Хигиеничар на производствени - работни простории

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Куманово

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Ѕидар мајстор

4 favorite Објавен: 25-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Доставувач

10 favorite Објавен: 26-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: пост експрес македон...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Кумановски

Оглас: Пост Експрес Македонија, пошта за б...

Пекар

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Помошник готвач

1 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Месар

0 favorite Објавен: 17-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Прима дооел

Индустрија: Прехранбена

Регион: Кумановски

Оглас: Месна Индустрија Прима Куманово има...

Помошник готвач

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за градежниш...

Индустрија: Разни области

Регион: Куманово

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

3 favorite Објавен: 09-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПУТ Бучен Козјак ДО...

Индустрија: Производство

Регион: Кумановски

Оглас: - Правење на сирење - Собирање на ...