ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Бренд Менаџер

1favoriteОбјавен на: 05-02-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: Прехранбена


Статус: Активен
Код на огласот: TGKNMLM
Работно место: Бренд Менаџер
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: Прехранбена
Реон: нема информација
Отворен од: 05-02-2019
Отворен до: 19-02-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Бидете дел од Мако Маркет!

Вработуваме:

Бренд МЕНАЏЕР

Кои сме ние?

Мако Маркет e дел од AGNA Group, компанија со 151 вработен, на територијата на Р. Македонија, извозник за Србија, Косово, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Албанија, Бугарија и Австралија.

Компанијата е основана во 1990 година со основна дејност – производство, увоз и дистрибуција со прехрамбени и непрехрамбени производи за широка потрошувачка. Наши партнери и клиенти се: MEGA, Ficosota, Arix, La Famiglia, Lords. Наши брендови се: Мое Колаче и Тазе пуканки.

Опис на работната позиција:

Организирање на целокупното работење и стратегија за развој на брендот; Подготовка на план и стратегија за развој на брендот; Обезбедување на сите аспекти на маркетинг активности, а со цел остварување на стратешките цели на компанијата; Соработка со сите сектори во компанијата во врска со брендот; Клучна улога при продажбата, следење на продажбата, зголемување на продажбата, лојалност кон брендот и учеството на пазарот; Пронаоѓање на нови маркетинг можности, максимизирање на сите можности за раст и развој на брендот; Креаирање на буџет за маркетинг, креирање на маркетинг стратегија и соработка со маркетинг тимот, како и спроведување на истата во регионот; Присуство и претставување на брендот на меѓународни саеми и настани, менаџирање и мотивирање на тимот.

Услови и компетенции:

Основни услови: ВСС (пожелно економски); Искуство како бренд менаџер во производствена индустрија или дистрибуција, искуство во комерција и особено маркетинг ќе се смета за предност; Корпоративни вредности: интегритет, респект, ентузијазам/енергија, раст и извонредност, натпреварувачки дух, креативност, фокус на клиенти; Општи компетенци: возачка дозвола Б категорија, одлично познавање на Microsoft Office, одлично познавање на англиски јазик.

 

Што нудиме?

Одлична работна атмосфера; Можност за развој преку адекватни развојни планови и тренинг програми; Унапредувања и комуникација со другите компании од групацијата.

Доколку сакате да станете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до  15.02.2019 год.

За аплицирање на огласот испратете го Вашето CV на rp@makomarket.com.mk

Мако Маркет ДОО

ул. Првомајска бб,

1000 Скопје

Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, но само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.

Детали за огласот: нема информација
Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: нема информација
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Комерцијалист за продажба - Скопје

1 favorite Објавен: 11-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ЦЕРМАТ ДОО Битола

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: ЦЕРМАТ ДОО Битола има потреба од...

Дистрибутер

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: нема информација

Оглас: За нашиот клиент, Gio Gio Gelat...

Одржувач

1 favorite Објавен: 11-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Вендинг Група

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба од о...

Продавач/ка во малопродажен објект

0 favorite Објавен: 10-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Маркет М

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Маркетот Дисконт М има потреба од м...

Раководител на сектор за контрола на квалитет

0 favorite Објавен: 16-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Декра, Македонија

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на нашиот клиент, комп...

Инженер-технолог за прехранбени производи

0 favorite Објавен: 18-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Ѕидар

0 favorite Објавен: 12-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: орбита констракшн

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: Градежна фирма има потреба од граде...

INTERNET ZARABOTKA OD DOMA

2 favorite Објавен: 14-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: За секој што сака дополнителна з...

UI Architect

0 favorite Објавен: 14-02-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: InPlayer and Massive Interactive ar...

Oператор

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: WD Company

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Геометар

2 favorite Објавен: 12-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Ескаватори МК Д...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: нема информација

Оглас: ДПТУ ЕСКАВАТОРИ МК ДООЕЛ има пот...

Маркетинг и продажба-координатор, Работник во обезбедување, Пицер/ка, Келнери и Шанкери

1 favorite Објавен: 19-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: Бест Вестерн Хотел Турист Скопје...

Останати огласи од иста компанија

ОТВОРЕНИ РАБОТНИ МЕСТА НА РЕЧНИ БРОДОВИ ( СЕЗОНА 2019 )

3 favorite Објавен: 11-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Наши клиенти се интерн...

Машински техничар

0 favorite Објавен: 31-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Фруктал Мак а.д. Скопје- фа...

ГРАДЕЖНИШТВО - ФРАНЦИЈА

2 favorite Објавен: 11-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: Наш клиент е француска компанија...

Вулканизер

1 favorite Објавен: 09-02-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопје

Оглас: МОТОЦЕНТАР- застапник на ед...

Електротехничар

1 favorite Објавен: 31-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас:  Фруктал Мак а.д. Скопје-&n...

Работник во Производство

0 favorite Објавен: 31-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас:  Фруктал Мак а.д. Скопје-&n...