ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Хотел Десарет Отворени се повеќе работни позиции

1favoriteОбјавен на: 31-01-2019  |  Компанија: Трговско друштво за ...  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Активен
Код на огласот: TGKNHHG
Работно место: Хотел Десарет Отворени се повеќе работни позиции
Компанија: Трговско друштво за угостителствотуризамтрговија и услуги Колеска Атина ДВА БИСЕРА ЛагадинОхрид ДООЕЛ
Индустрија: Угостителство
Реон: Западна Македонија
Отворен од: 01-02-2019
Отворен до: 31-03-2019
Плата: по договор
Број на работни места: Отворени се повеке работни позиции
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Спрема работна позиција

Детали за огласот:

· 1 rabotnik za rabotno mesto - Magacioner  

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, rabota so kompjuteri (word i exel)

 

· 3 rabotnici za rabotno mesto - Recepcioner (rabota vo 3 smeni )

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie VSS, rabota so kompjuteri (word i exel), ~uvstvo za timska rabota 

 

· 2 rabotnici za rabotno mesto - proda`ba - marketing 

 Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie VSS, aktivno poznavawe na Angliski jazik, rabota so kompjuteri, (word, exel,power point). Predhodno iskustvo vo srodni hotelski slu`bi ke ima prednost.

 

 

· 1 rabotnik za rabotno mesto - [ef na sala  ( rabota vo smeni )

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie, predhodno iskustvo, ~uvstvo za timska rabota

 

· 5 rabotnici za rabotno mesto - Kelner (rabota vo smeni )

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, poznavawe na Angliski jazik, rabota so kompjuteri, (word, exel), ~uvstvo za timska rabota

 

· 2 rabotnici za rabotno mesto - [anker (rabota vo smeni )

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, poznavawe na Angliski jazik, rabota so kompjuteri, (word, exel), ~uvstvo za timska rabota

 

· 2 rabotnici za rabotno mesto - Gotva~ ( rabota vo smeni)

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, poznavawe na Angliski jazik nezadol`itelno , ~uvstvo za timska rabota

 

· 3 rabotnici za rabotno mesto - Pomo{en gotva~ ( rabota vo smeni)

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, ~uvstvo za timska rabota

 

· 3 rabotnici za rabotno mesto - Sobarica/Sobar( Rabota vo smeni)

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat slednite uslovi: 

stepen na obrazovanie SSS, 

 

 

Zainteresiranite kandidati treba da gi ispolnuvaat op{tite uslovi utvrdeni so zakon.

Rok za prijavuvawe 60 dena.

e-mail: zoran.mihajloski@hoteldesaret.mk

Веб страна: www.hoteldesaret.mk
Контакт телефон: 046207700
Контакт емаил: zoran.mihaljoski@hoteldesaret.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шанкер

2 favorite Објавен: 12-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КАРАОРМАН АД извоз-у...

Индустрија: Угостителство

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Битола

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 12-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Демир Капија

Оглас: ...

Келнер

0 favorite Објавен: 15-02-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Битола

Оглас: ...

Персонал

0 favorite Објавен: 12-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТАБ Лимитед Македони...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Ресторанот Usta Dönerci вработува е...

Келнер/ка

2 favorite Објавен: 13-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кафе Вендинг Група

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба од 1...

Останати огласи во ист регион

Машински инженер

5 favorite Објавен: 11-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛТХ Леарница ДООЕЛ

Индустрија: Автомобилска

Регион: Битолски, Велешки, Д...

Оглас: ЛТХ Леарница ДООЕЛ Охрид нуди работ...

PHP Developer

4 favorite Објавен: 10-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИСОУРЦЕ ДОО

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Битолски, Демирхисар...

Оглас: iSource an IT company based in Bito...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 05-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АБВ - деловен именик

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Западна Македонија

Оглас: АБВ на Македонското Стопанство е ди...

Помлад соработник

0 favorite Објавен: 03-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: biznis

Индустрија: - Нема информација

Регион: Западна Македонија

Оглас: Доколку сакате тимска работа, себес...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 05-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АБВ - деловен именик

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Западна Македонија

Оглас: АБВ на Македонското Стопанство е ди...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 05-02-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АБВ - деловен именик

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Западна Македонија

Оглас: АБВ на Македонското Стопанство е ди...