ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Fleet Consultant/Compliance Representative

1favoriteОбјавен на: 14-09-2018  |  Компанија: Аутсорс Консалтинг С...  |  Индустрија: Консалтинг,тренинг и...


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJNHI
Работно место: Fleet Consultant/Compliance Representative
Компанија: Аутсорс Консалтинг Сервис ДОО Скопје
Индустрија: Консалтинг,тренинг и човечки ресурси
Реон: Неготино
Отворен од: 13-09-2018
Отворен до: 23-09-2018
Плата: 20000
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Proficient with Microsoft Office

Communication and organizational skills

Proficient with Microsoft Office

Communication and organizational skills

 

 Еxcellent knowledge of English

Ability to be in office setting and communicate via phone/email

Детали за огласот:

Manage organizational design of fleet documentation (legal and maintenance records)

Follow up with customers to obtain all fleet documentation compliance

Manage all functions of PM scheduling and invoice records

Data Entry

Веб страна: http://www.outsourceconsulting.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Remote Human Resources Assistant

4 favorite Објавен: 20-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Scopic Software

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Македонија

Оглас: Join the world’s l...

Асистент за човечки ресурси

2 favorite Објавен: 27-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Човечки ресурси

Регион: Цела Македонија

Оглас: Join the world’s largest virtual ¬¬...

Техничка секретарка – комерцијалист

0 favorite Објавен: 29-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Примал ЦПД

Индустрија: Консалтинг,тренинг и...

Регион: Скопски

Оглас: Job brief Provide personal adminis...

Останати огласи во ист регион

Продавач

1 favorite Објавен: 10-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијап...

Индустрија: Разни области

Регион: Неготино

Оглас: ...

Секретар

0 favorite Објавен: 06-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Општинско основно уч...

Индустрија: Разни области

Регион: Неготино

Оглас: ...

Административен службеник

1 favorite Објавен: 08-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕКТУМ ИНЖЕНЕРИНГ ПЛ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Неготино

Оглас: ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 08-12-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕКТУМ ИНЖЕНЕРИНГ ПЛ...

Индустрија: Администрација

Регион: Неготино

Оглас: ...