ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Вработување или платено практиканство

0favoriteОбјавен на: 04-07-2018  |  Компанија: Младинска гаранција  |  Индустрија: Услуги


Статус: Активен
Код на огласот: TGINKHJ
Работно место: Вработување или платено практиканство
Компанија: Младинска гаранција
Индустрија: Услуги
Реон: Скопје
Отворен од: 04-07-2018
Отворен до: 18-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: По договор
Потребни квалификации:

Повикот е отворен за млади лица кои не се вработени и го имаат завршено своето образование (Средно училиште или факултет)и се на возраст до 29 години кои доаѓаат од општините на територија на г. Скопје, општина Струмица и општина Гостивар.

Детали за огласот:

Министерството за труд и социјална политика заедно со Агенцијата за вработување на Македонија и Националниот младински совет на Македонија започнува реализација на проектот Гаранција за млади.

 

Гаранција за млади е активна мерка за вработување на млади лица која активно се спроведува во државите од Европската Унија од 2012 година. Македонија ја имплементира оваа програма во пилот фаза која започнува во 2018 година.

 

Гаранцијата за млади им гарантира на младите лица дека во период од 4 месеци како тие ќе се пријават во Агенцијата за вработување во мерката Гаранција за млади, ќе им понуди некоја активна мерка за вработување или платена до едукација.

Кариерните советници од Агенцијата за вработување, врз основа на искуството на младите лица кои ќе се пријават, заедно со нив ќе ја изберат онаа мерка која е најсоодветна за нив.

Доколку сте заинтересирани за вклучување во Гаранцијата за млади испратете ваша кратка биографија на mladinskagarancija@gmail.comи теренските работници од вашата општина ќе ве контактираат. За дополнителни информации обратете се на info@nms.org.mk

Веб страна:
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: mladinskagarancija@gmail.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Работник за обезбедување

0 favorite Објавен: 04-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Drustvo za obezbeduv...

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: Поради зголемен обем на работа Дру...

Директор

0 favorite Објавен: 13-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Rabota od doma

Индустрија: Услуги

Регион: Цела Македонија

Оглас: Ako sakate da pocnete da zarabotuva...

Раководител на услужен објект

0 favorite Објавен: 09-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Услуги

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 05-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Техно-чист доо

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: ТEХНО-ЧИСТ ДОО Скопје има потреба о...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 14-07-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Техно-чист доо

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: ТEХНО-ЧИСТ ДОО Скопје има потреба о...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 18-05-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Техно-чист доо

Индустрија: Услуги

Регион: Скопски

Оглас: ТEХНО-ЧИСТ ДОО Скопје има потреба о...

Останати огласи во ист регион

Новинар

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за издавање ...

Индустрија: Медиуми

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен службеник

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: КАФЕ ВЕНДИНГ ГРУПА Д...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Бутел

Оглас: ...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Карпош

Оглас: ...

сметководител

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Сметководство

Регион: Центар

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Собирач на огревно дрво

0 favorite Објавен: 17-07-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Дрвна

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

- Нема информација

0 favorite Објавен: 06-06-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Младинска гаранција

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Гаранција за млади Владата на Р....

нема информација

0 favorite Објавен: 05-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Младинска гаранција

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: Гаранција за млади Влад...