ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер

3favoriteОбјавен на: 23-06-2018  |  Компанија: Hotel Victoria  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIMJHK
Работно место: Рецепционер
Компанија: Hotel Victoria
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Скопје
Отворен од: 22-06-2018
Отворен до: 30-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Минимум завршено средно образование

Одлично познавање на англиски јазик (познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност)

Со или без работно искуство

Познавање на MS Office пакет програми (Word и Excel)

Детали за огласот:

Опис на работно место:

Прием на гости

Воспоставување контакти со гостите и клиентите

Позитивни, тимски ориентирани и спремни да се носат со предизвиците на работното место

 

Личен профил:

Комуникативна, одговорна и лојална личност

Љубезност и педантност, со позитивен став

Самоиницијативност и посветеност на работата

Тимска работа и професионален однос кон клиенти

Веб страна: www.hotelvictoria.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Готвач

1 favorite Објавен: 22-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛМ ДООЕЛ - Мираге Хо...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Струшки

Оглас: Хотел Мираж го проширува својот тим...

ГОТВАЧ

0 favorite Објавен: 15-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Собар/ka

1 favorite Објавен: 01-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: PARK LAKESIDE

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Цела Македонија

Оглас: Нудиме работа со обука и можност за...

Рецепционер(ка)

5 favorite Објавен: 07-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DOOEL HOTEL LAGADIN ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охрид

Оглас: ПЛАТА  14000/17000 ДЕНАРИ...

Собарка/Хигеничарка

6 favorite Објавен: 07-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DOOEL HOTEL LAGADIN ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охрид

Оглас: ПЛАТА  14000 / 17000 денари...

Рецепционер

1 favorite Објавен: 19-03-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Лагадин

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охридски

Оглас: ХОТЕЛ ЛАГАДИН ОХРИД , ВРАБОТУВА РЕЦ...

Останати огласи во ист регион

Одржувач на кафемати

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: Кафе Вендинг Група има потреба о...

Фармацевт во големопродажба

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Инженер за телекомуникациски уреди и мрежи

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Македонски Телеком А...

Индустрија: Инжинерство

Регион: Центар

Оглас: ...

РАБОТА ВО ХЕМИСКО ЧИСТЕЊЕ И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Услуги

Регион: Скопје

Оглас: Се бараат работници/чки за работ...

менаџер

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Продавач-асистент

0 favorite Објавен: 20-03-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за инженерин...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...