ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Рецепционер

3favoriteОбјавен на: 23-06-2018  |  Компанија: Hotel Victoria  |  Индустрија: Хотелиерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIMJHK
Работно место: Рецепционер
Компанија: Hotel Victoria
Индустрија: Хотелиерство
Реон: Скопје
Отворен од: 23-06-2018
Отворен до: 31-07-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

Минимум завршено средно образование

Одлично познавање на англиски јазик (познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност)

Со или без работно искуство

Познавање на MS Office пакет програми (Word и Excel)

Детали за огласот:

Опис на работно место:

Прием на гости

Воспоставување контакти со гостите и клиентите

Позитивни, тимски ориентирани и спремни да се носат со предизвиците на работното место

 

Личен профил:

Комуникативна, одговорна и лојална личност

Љубезност и педантност, со позитивен став

Самоиницијативност и посветеност на работата

Тимска работа и професионален однос кон клиенти

Веб страна: www.hotelvictoria.com.mk
Контакт телефон: 070 810 342
Контакт емаил: sanja.bogdanoska@hotelvictoria.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Собар/ka

0 favorite Објавен: 07-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сетком Интернационал

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Дувет има потреба од : • Соб...

КЕЛНЕР

0 favorite Објавен: 29-06-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: “Македонијатурист“ А...

Електричар

0 favorite Објавен: 21-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: “Македонијатурист“ АД Скопје - Хоте...

Угостителски работници

6 favorite Објавен: 24-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЛМ ДООЕЛ - Мираге Хо...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Струшки

Оглас: Mirage Hotel & SPA - STRUGA , vrabo...

СОБАРКА

0 favorite Објавен: 18-09-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: МАКЕДОНИЈАТУРИСТ АД ...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопје

Оглас: “Македонијатурист“ А...

сметководител

5 favorite Објавен: 18-09-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Фибула Ер Травел ДОО...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Битолски, Гостиварск...

Оглас: Хотел Изгрев с. Калишта Струга има ...

Останати огласи во ист регион

Козметичар

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за козметичк...

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Чаир

Оглас: ...

Магационерски работник

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за кетеринг ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Технички службеник

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: АДВОКАТ СУЗАНА ЈОШЕВ...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Медицински асистент

1 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Ведра Интернешенал А...

Индустрија: Медицина

Регион: Центар

Оглас: ...

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 24-09-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАУТИ КОМЕРЦ Друштво...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Сарај

Оглас: ...