ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Prodavac/ka

0favoriteОбјавен на: 22-06-2018  |  Компанија: Sitografika  |  Индустрија: Печатарска


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIMHKO
Работно место: Prodavac/ka
Компанија: Sitografika
Индустрија: Печатарска
Реон: нема информација
Отворен од: 22-06-2018
Отворен до: 22-07-2018
Плата: 12000-15000
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: Завршено средно образование, Со или без работно искуство, Познавање на работа со компјутер, Познавање на англиски јазик.

 

 

Детали за огласот:

 

ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ - ПРОДАВАЧ

 

Потребни квалификации:

Завршено средно образование, Со или без работно искуство, Познавање на работа со компјутер, Познавање на англиски јазик.

 

Одговорности и задачи:

Продажба и услуга на клиентите, Одржување и унапредување на изгледот на продажното место, Задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место, Изготвување понуди за клиенти.

 

Личен профил:

Развиени продажни вештини, Ведрост, претставителност и комуникативност, Лојалност, енергичност и самоиницијативност, Способност за индивидуална и тимска работа, Способност за работа под притисок, Грижа и ориентираност кон клиенти.

 

Ние нудиме:

Месечна плата во висина од 12.000 до 15.000 денари, Редовни месечни примања, Можност за напредување, Пријатна работна атмосфера, Периодични обуки, Работно време: понеделник- петок 09:00 до 17:00 часот, сабота 09 до 15 часот.

 

Сите заинтересирани кандидати, својата Професионална Биографија (CV), писмо за мотивација и препораки (доколку поседувате), можете да ги доставите на еден од следниве начини:

Испраќање професионална биографија (CV)  на меил: vrabotuvanje@sitografika.com.mk

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.

Веб страна: www.sitografika.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

графички техничар/дизајнер

0 favorite Објавен: 12-01-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДЕКО ИНК

Индустрија: Печатарска

Регион: Скопје

Оглас:   Печатница ДЕКО ИНК...

работник за изработување на печатарски форми и клишеа

0 favorite Објавен: 12-01-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДЕКО ИНК

Индустрија: Печатарска

Регион: Скопје

Оглас: Печатница ДЕКО ИНК има потреба о...

Останати огласи во ист регион

Remote Intermediate+ Java Developer

0 favorite Објавен: 15-11-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Start a career with the world’s lar...

Senior Mobile Developer

0 favorite Објавен: 15-11-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Description: TabTale, a leading mob...

Vospituvac i oddelenski nastavnik

0 favorite Објавен: 16-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bright Kids

Индустрија: Образование и наука

Регион: нема информација

Оглас: Edukativen centar od Skopje ima ...

Инженер - Техничар

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Производство

Регион: нема информација

Оглас: Врз основа на договорите со голе...

Game Designer

0 favorite Објавен: 15-11-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: If you’re a team player who loves w...

Remote Human Resources Assistant

0 favorite Објавен: 15-11-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Join the world’s largest virtual ­­...