ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

0favoriteОбјавен на: 14-02-2020  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOLOI
Работно место: КОМЕРЦИЈАЛИСТ
Компанија: Друштво за производство трговија и услуги ЈАСС ДООЕЛ увоз-извоз Скопје
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје
Отворен од: 14-02-2020
Отворен до: 25-02-2020
Плата: 25.000 мкд
Број на работни места: Продавач
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

Компанијата ЈАСС дооел од Скопје со 20 год. успешно работење во трговија, производи бјавува оглас за Комерцијалист -  за прехранбени производи

 

Услови за кандидатите:

Одлични комуникациски и презентациски вештини

Познавање на MS Office

Одлично познавање на англиски јазик

Работно искуство во трговија мин 2 години

Позитивни, лојални и исполнителни

Положен возачки испит - Б категорија ( активен возач)

 

 

Работни обврски:

Анализа на пазарот и пронаоѓање на нови корисници (телефонски повици/е-маил, face-to-face meetings)

Креирање на специјални понуди според потребите на клиентот

Реализирање на состаноци и склучување на договори

Секојдневна комуникација со постоечките клиенти

 

 

Компанијата нуди:

Редовен работен однос

Работа во позитивна и динамична средина

Почетна плата од  25.000 мкд

Работно време од 09 до17 ч

Викенд и празници неработни

Стимулации и можност за напредување

 

 

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија на rabota@jass.com.mk најдоцна до 25.02.2020 , со назнака за позицијата - Комерцијалист

 

Веб страна: www.jass.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Агроном

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Реномирана фирма од Скопје има потр...

Персонал за продажба

2 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: тобако широк сокак

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат девојки за работа за во Т...

Area Sales Manager

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Земјоделски работници

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Реномирана фирма од Скопје има потр...

Работник за обезбедување

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Микеи Интернационал

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Работник за обезбедување Реномир...

Секретар/ka

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕЛЕКТРОН-М

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Поради зголемениот обем на работа ф...

Останати огласи во ист регион

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пункт Мебел Доо

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Се бара хигиеничар/ка за работа во ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДЕМАКС НОВА ИНТ СКОП...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: Фармацевтската компанија ДЕМАКС НОВ...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Чаир

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Собар/ka

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

Дистрибутер

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фурна СИЛБО поради зголемениот обем...

Продавач

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Просветно дело А.Д. ...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Се бара продавач....