ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

,НЕГУВАТЕЛИ/КИ НА ДЕЦА , НЕГУВАТЕЛИ/КИ НА ВОЗРАСНИ ЛИЦА , ДОМАШНИ ПОМОШНИЦИ

2favoriteОбјавен на: 14-02-2020  |  Компанија: Day Care  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOLOH
Работно место: ,НЕГУВАТЕЛИ/КИ НА ДЕЦА , НЕГУВАТЕЛИ/КИ НА ВОЗРАСНИ ЛИЦА , ДОМАШНИ ПОМОШНИЦИ
Компанија: Day Care
Индустрија: нема информација
Реон: Скопје
Отворен од: 14-02-2020
Отворен до: 24-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

·         Претходно работно искуство во доменот на позицијата за која се аплицира;

·         Достапни препораки од претходниот/те работодавач/и, односно семесјтво/а;

Детали за огласот:

Дејноста на компанијата Day Care е давање на професионални услуги за грижа и нега на деца, грижа и нега на возрасни лица и одржување на домаќинства (перење, пеглање, готвење и чистење) за потребите на клиентите, односно семејствата во град Скопје. Компанијата има потреба од следните работни места:

•НЕГУВАТЕЛКИ НА ДЕЦА - ДАДИЛКИ И БЕБИСИТЕРКИ

•НЕГУВАТЕЛИ/КИ НА ВОЗРАСНИ ЛИЦА

•ДОМАШНИ ПОМОШНИЦИ

Сите заинтересирани можат да аплицираат со испраќање на своите биографии на е-маил info@daycare.com.mk или може да се јават на телефонскиот број: 071 262 802 од Понеделник до Петок од 08:30-16:30.

Веб страна: http://daycare.com.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ ДСГ МЕДИКАЛ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: ПЗУ ДСГ МЕДИКАЛ ОРДИНАЦИЈА ПО ОПШТА...

Работник во производство

1 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: киви пласт

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Потребни се работници во производст...

(GIZ) GmbH вработува. Отворени се 2 (две) работни позиции

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Office Administrator

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: генекс ххл

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Office Administrator Одговорности ...

Фармацевт

0 favorite Објавен: 27-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: БетаМедико Традинг

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: БЕТА МЕДИКО ТРАДИНГ објавува конкур...

Оглас за вработување во ESSE

0 favorite Објавен: 26-02-2020 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Останати огласи во ист регион

Монтер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Олди Реставрација

Индустрија: Автомобилска

Регион: Скопски

Оглас: Се бара Монтер со минимум 10 години...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Чаир

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Продавач

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Просветно дело А.Д. ...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Се бара продавач....

Собар/ka

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

Магационер

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Фурна СИЛБО поради зголемениот обем...