ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Social Media Assistant | Асистент за Социјални Медиуми

13favoriteОбјавен на: 03-02-2020  |  Компанија: Друштво за маркетинг...  |  Индустрија: Маркетинг


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNOIIN
Работно место: Social Media Assistant | Асистент за Социјални Медиуми
Компанија: Друштво за маркетинг ДИГИТАЛ ИМПАКТ
Индустрија: Маркетинг
Реон: Скопје
Отворен од: 03-02-2020
Отворен до: 16-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

- Позитивна и Креативна енергија

-Со или без Диплома во сферата на Дигитален Маркетинг

-Познавање на Дигитлниот процес за Рекламирање на Социјални медиуми (Facebook, Instagram )

-Со работно искуство во сферата на маркетинг / дигитал маркетинг

-Основно Познавање на MS Office пакетот;

-Основно Познавање на Англиски јазик; Со или без познавање на Photoshop/Illustrator.

Детали за огласот:

-Одлични комуникациски (усни и писмени) и интерперсонални способности; 

-Способност за функционирање во динамична средина,

-Изострено око за детали; 

-Иницијативност, со способност за извршување повеќе задачи;

-Креативност и само-мотивираност;

-Тимски играч мотивиран да го унапреди маркетинг потенцијалот на ДИГИТАЛ ИМПАКТ

-Управување и надгледување содржини на социјалните мрежи;

-Мерење на успехот на секоја кампања на социјалните мрежи на нашите клиенти;

-Следење на најновите практики и технологии на социјалните мрежи;

-Користење алатки за социјални мрежи;

-Работење со копирајтери и дизајнери за креирање на привлечна содржина зависно од потребите на нашите клиенти

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Sales Intern

1 favorite Објавен: 14-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Qpick започнува нова програма за...

Оператор

3 favorite Објавен: 06-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MarketPlus

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Интернационална компанија од обл...

менаџер за продажба

1 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ОПТИМУМ КРЕАТИВ СОЛУ...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: Опис на дел од работните задачи:...

Вработени во продажба / Оператори во контакт центар

1 favorite Објавен: 17-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: ЕЛКОМ ГРУП е компанија со 13 год...

Практикант - Дигитален Маркетинг

0 favorite Објавен: 18-10-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Маркетинг

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Останати огласи во ист регион

Месар/Касап

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Mesarnica Andreja

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопски

Оглас: Se bara Mesar za rabota so polno ra...

ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР со A/ Б лиценца

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен - Премиум оглас

Компанија: БИСИ

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: ТД БИСИ ДООЕЛ има потреба од дип...

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Центар

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Продавач

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Медија Планет

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Трговско издавачка куќа, поради про...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 17-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Оптика Тихо

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Оптика Ленс Тихо Скопје има потреба...

Практикант - Веб Дизајн

0 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Play Digital

Индустрија: Информатика

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...