ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ОПЕРАТОР - ПРОГРАМЕР НА CNC

6favoriteОбјавен на: 27-01-2020  |  Компанија: Друштво за производс...  |  Индустрија: Производство


Статус: Активен
Код на огласот: TGNOGLH
Работно место: ОПЕРАТОР - ПРОГРАМЕР НА CNC
Компанија: Друштво за производствопромет и услуги ЛАМИНАТИ КОМ ДОО Прилеп
Индустрија: Производство
Реон: Прилеп
Отворен од: 27-01-2020
Отворен до: 29-02-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

Ламинати ком ДОО од Прилеп,  извозно оириентирана фирма е производител на композитни материјали и делови од композитни материјали и  има потреба од:

 

Оператор на CNC машина  (2 раб. позиции)

 

Се бараат кандидати со и без работно искуство, а предност имаат оние кандидати со соодветно работно искуство. Потребно е сите кандидати да имаат оддлично познавање на англиски јазик (втор странски јазик ќе се смета за предност)

 

Сите заинтересирани може да го испратат своето CV на E: mail: eva.g@laminati.com.mk

 
Веб страна: www.laminati.com.mk
Контакт телефон: 071799641
Контакт емаил: eva.g@laminati.com.mk
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Шивач/ки

1 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: фејдом фурнитуре

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ФЕЈДОМ ФУРНИТУРЕ ДОО СКОПЈЕ, има ...

Градежен инженер

0 favorite Објавен: 24-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: METAL ALBEDO DOOEL P...

Индустрија: Производство

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара градежен инженер. Кандидати...

Работник во Производство

3 favorite Објавен: 25-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ГУГО доо

Индустрија: Производство

Регион: Охрид

Оглас: Гуго доо има потреба од работник...

Монтер

0 favorite Објавен: 24-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДПТУ Лапласт М ДООЕЛ...

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата ДПТУ Лапласт-М ДООЕЛ Скопје...

Работник во производство

1 favorite Објавен: 20-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СИЛБО

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Главна дејност на Фурна СИЛБО е изр...

ОПЕРАТОРИ ЗА ВО ПРОИЗВОДСТВО

3 favorite Објавен: 26-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Воркфорс

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на нашиот клиент, рено...

Останати огласи во ист регион

Пакувач

47 favorite Објавен: 15-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕКСТРИМ ПАРФЕМИ ДОО

Индустрија: Производство

Регион: Прилепски

Оглас: Фирмата „Екстрим Парфеми - ДОО“ има...

Оператор на CNC машина

20 favorite Објавен: 28-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ламинати Ком

Индустрија: Производство

Регион: Прилепски

Оглас: Ламинати ком ДОО од Прилеп, извозн...

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР

2 favorite Објавен: 17-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Албедо инженеринг и ...

Индустрија: Производство

Регион: Прилеп

Оглас: Се бара дипл.машински инженер со...

Оператор

12 favorite Објавен: 07-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Globalgod

Индустрија: Спорт

Регион: Прилепски

Оглас: Спортска обложувалница MERIDIAN има...

Оператор

20 favorite Објавен: 07-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Globalgod

Индустрија: Спорт

Регион: Прилепски

Оглас: Спортска обложувалница MERIDIAN има...

Електро инженер

19 favorite Објавен: 18-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Метроликс ДОО

Индустрија: Инжинерство

Регион: Прилепски

Оглас: Фирма има потреба од: 1. Eлектроин...

Останати огласи од иста компанија

Работник во Производство

18 favorite Објавен: 27-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Производство

Регион: Прилеп

Оглас: Ламинати ком ДОО од Прилеп,&nbsp...