ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Специјалист за човечки ресурси

1favoriteОбјавен на: 03-12-2019  |  Компанија: DEKRA MACEDONIA  |  Индустрија: нема информација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNLKHN
Работно место: Специјалист за човечки ресурси
Компанија: DEKRA MACEDONIA
Индустрија: нема информација
Реон: Скопје
Отворен од: 03-12-2019
Отворен до: 16-12-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Висока стручна подготовка (Менаџмент на човечки ресурси, Правен факултет, Бизнис администрација или Психологија); Напредно познавање на англиски јазик; Задожително познавање на закони поврзани со одделот.

Детали за огласот:

ОПИС НА КОМПАНИЈАТА

Во име на Наш клиент интернационална компанија во доменот на  угостителство, ДЕКРА ја огласува позицијата:

СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА ЧОВЕЧКИ РЕСУРСИ

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТОАктивно следење на законската регулатива; Подготовка, развој и имплементација на политики за човечките ресурси; Подготовка на договори и други акти од областа на човечките ресурси; Kоординирање, организирање и водење на процесот на регрутација и селекција; Пријава и одјава на вработените; Воведување на нови вработени во процесот на работа; Водење евиденција за отсуства на вработените (годишен одмор, боледување и др.); Управување со системот за евиденција на работно време; Изготвување годишен буџет за персоналот во согласност со систематизацијата на компанијата, обезбедување персонал во согласност со предвидениот број; Член е на дисциплинската комисија и учествува во дисциплинските состаноци; Подготовува формулари за мерење на постигнувањата на вработените и го координира процесот на оценување; Организира разни настани поврзани со вработените како и тековни активности за мотивирање на вработените; Изготвува извештаи за потребите на одделот и одделот за финансии; Офицер за заштита на лични податоци (водење на комплетна документација и евиденција), останати обврски во контекст на правилата и процедурите на компанијата.

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ Способност за работа во тим; Висок степен на одговорност, ефективност и ефикасност; Способност за извршување на работни задачи, врзани со рокови.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Кандидатите своите професионални биографии можат да ги испратат на: rabota@dekra.mk.Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до: 16/12/2019Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените критериуми, ќе бидат повикани на интервју.Сите пристигнати биографии, ќе се третираат со максимална доверливост.

Веб страна: http://www.dekra.mk/
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

HONORARNA RABOTA

2 favorite Објавен: 29-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: ЗАРАБОТУВАЈТЕ БЕЗ ДА ВЛОЖИТЕ НИ ...

Асистент за набавки

0 favorite Објавен: 02-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ОБСЕ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: VNSKPC00576 – Procurement Clerk (sh...

работник на машина за салфети

7 favorite Објавен: 05-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: нема информација

Регион: Струмица

Оглас: нема информација...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 08-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: гифт шоп

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Se baraat prodavacki vo gift sop bu...

Бравар

0 favorite Објавен: 03-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: инокс и-метал дизајн

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: СЕ БАРА БРАВАР ЗАВАРУВАЧ НА НЕОПРЕ...

Senior Database Expert

0 favorite Објавен: 08-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: On behalf of our Client, we are ...

Останати огласи во ист регион

Фармацевт

1 favorite Објавен: 09-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Аптека Бета Фарм...

Индустрија: Фармација

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ. БЕТА ФАРМАЦИЈА објавува конкур...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 08-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: гифт шоп

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Se bara prodavacka vo gift sop buti...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 08-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: гифт шоп

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Se baraat prodavacki vo gift sop bu...

Референт за набавка

0 favorite Објавен: 09-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Стокомак е ланец на дисконтни ма...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 08-07-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: копилибро

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Фотокопир - Книжара ЛИБРОС -копи им...

Столари

0 favorite Објавен: 09-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Твин Пикс Дооел Скоп...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: Столарска фирма има потреба од с...

Останати огласи од иста компанија

DEUTSCHSPRACHIE KUNDENBETRUER/-INNEN

0 favorite Објавен: 27-03-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: Kosovo

Оглас: On behalf of our Client, Sutherl...

Асистент за продажба

1 favorite Објавен: 26-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: нема информација

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА All n...

Senior Database Expert

0 favorite Објавен: 08-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: On behalf of our Client, we are ...

Senior JAVA Developer

0 favorite Објавен: 08-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: On behalf of our Client, we are ...

МЕНАЏЕР НА ПРОДАЖЕН САЛОН

1 favorite Објавен: 26-06-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: нема информација

Регион: Скопје

Оглас: ОПИС НА КОМПАНИЈАТА All n...

Senior Interoperability Expert

0 favorite Објавен: 08-07-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: DEKRA MACEDONIA

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: DEKRA  Објавено на:&n...