ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Strucen sorabotnik

0favoriteОбјавен на: 12-06-2019  |  Компанија: ИБАСО  |  Индустрија: Фарма


Статус: Активен
Код на огласот: TGMFMFH
Работно место: Strucen sorabotnik
Компанија: ИБАСО
Индустрија: Фарма
Реон: Скопје
Отворен од: 12-06-2019
Отворен до: 12-07-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Компанијата ИБАСО ДООЕЛ од Скопје објавува оглас за вработување на:

1 стручeн соработник (медицински претставник) за територија на Р. Македонија, и тоа:

 

1 позиција за регион: Скопје и Источна Македонија.

Нудиме:

– работа во динамична средина, млад тим од стручни лица, добри услови и професионална обука, можност за напредок во кариерата.

Потребни квалификации:

– високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет),

– активно познавање на англиски јазик,

– одлично познавање на MS Office,

– положен возачки испит (Б категорија).

Вештини и способности:

– комуникативност и одговорност, аналитичност, организираност и темелност,

– стручност и елоквентност, енергичност,

– претприемачки дух, успешно продавање на производ или услуга,

– справување со работа под притисок, исполнување таргети,

Одговорности:

– презентирање и промоција на ОТЦ препарати и диететски суплементи преку редовни посети на лекари и фармацевти

 

++++ ПОТРЕБНО Е ДА ГО ДОСТАВИТЕ ВАШЕТО СВ со СЛИКА на СЛЕДНАВА МЕИЛ АДРЕСА

(contact.office@ibaso.pro ) ++++

Детали за огласот:

Компанијата ИБАСО ДООЕЛ од Скопје објавува оглас за вработување на:

1 стручeн соработник (медицински претставник) за територија на Р. Македонија, и тоа:

 

1 позиција за регион: Скопје и Источна Македонија.

Нудиме:

– работа во динамична средина, млад тим од стручни лица, добри услови и професионална обука, можност за напредок во кариерата.

Потребни квалификации:

– високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет),

– активно познавање на англиски јазик,

– одлично познавање на MS Office,

– положен возачки испит (Б категорија).

Вештини и способности:

– комуникативност и одговорност, аналитичност, организираност и темелност,

– стручност и елоквентност, енергичност,

– претприемачки дух, успешно продавање на производ или услуга,

– справување со работа под притисок, исполнување таргети,

Одговорности:

– презентирање и промоција на ОТЦ препарати и диететски суплементи преку редовни посети на лекари и фармацевти

 

++++ ПОТРЕБНО Е ДА ГО ДОСТАВИТЕ ВАШЕТО СВ со СЛИКА на СЛЕДНАВА МЕИЛ АДРЕСА

(contact.office@ibaso.pro ) ++++

Веб страна: www.ibaso.pro
Контакт телефон: 070222989
Контакт емаил: contact.office@ibaso.pro
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

сметководител

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: РСМ ИТ ДООЕЛ Скопје

Индустрија: Сметководство

Регион: Центар

Оглас: ...

Сервисер на прецизни направи и опрема

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...

Транспортен работник

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Центар

Оглас: ...

Курир

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Советник за бизнис

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СТОПАНСКА БАНКА АД -...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Готвач

0 favorite Објавен: 19-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотелско-угостителск...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Стручен Соработник

0 favorite Објавен: 13-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ИБАСО

Индустрија: Фармација

Регион: Западна Македонија

Оглас: Компанијата ИБАСО ДООЕЛ од Скопје о...