ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Медицински сестри во Скопје и Тетово

2favoriteОбјавен на: 14-05-2019  |  Компанија: Приватна здравствена...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLMOGL
Работно место: Медицински сестри во Скопје и Тетово
Компанија: Приватна здравствена установа-Специјализирана болница по офталмологија СИСТИНА ОФТАЛМОЛОГИЈА Скопје
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје и Тетово
Отворен од: 14-05-2019
Отворен до: 21-05-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

 

“Систина Офталмологија“ е најголемата и најмодерна приватна болница во регионот и е пример за успешна приказна во здравствениот сектор со медицински услуги според најсовремените протоколи во лекувањето на пациентите. Врвниот медицински тим користејќи современи методи и техники им стои на располагање на пациентите 24 часа во денот, 7 дена во неделата.

Поради проширување на својот тим, „Систина Офталмологија“ објавува огласи за вработување на две работни позиции во нашите центри на Систина Офталмологија Скопје и Офталмологија Тетово за:

 

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

 

Потребни квалификации:

-        Медицинско образование  

-        Положен државен испит за медицинска сестра

-        Работно искуство од 1 година ќе се смета за предност

-        Развиени компјутерски вештини

-        Добро познавање на англиски јазик

-        Познавање албански јазик (задолжително за Офталмологија Тетово)

 

Личен профил:

- Организираност и одговорност - Одлични комуникациски вештини - Професионалионален и љубезен однос кон пациентите - Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

 

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и Сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика, на следната email адреса: kariera@sistinaoftalmologija.mk, со задолжителна назнака „За оглас за медицинска сестра во Скопје“ или „За оглас за медицинска сестра во Тетово“ – за местото за кое аплицирате за работа.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Веб страна: www.sistinaoftalmologija.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Медицинско-лабораториски техничар

2 favorite Објавен: 18-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ САНТЕ ПЛУС ГРОУП...

Индустрија: Медицина

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Медицинска сестра

2 favorite Објавен: 18-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Reonika

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Поликлиника од Аеродром има потреба...

Доктор по општа медицина

1 favorite Објавен: 06-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ХЕАЛТХ ГЕНЕРАТОР ДОО...

Индустрија: Медицина

Регион: Радовиш

Оглас: ...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

1 favorite Објавен: 13-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Македонија

Оглас: Бараме енергични и професионални...

Доктор по општа медицина

2 favorite Објавен: 16-09-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Тетово

Оглас: ...

Лаборант

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ-Поликлиника Д-р ...

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Vrabotuvam medicinski laborant so p...

Останати огласи во ист регион

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 13-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Александрија А

Индустрија: Угостителство

Регион: Цела Македонија

Оглас: Со работно искуство...

PHP Developer

0 favorite Објавен: 06-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ISource

Индустрија: Информатика

Регион: Македонија

Оглас: iSource an IT company is looking...

iOS DEVELOPER

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Црјгбр Цјандфхт

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Scopic Software is seeking a Remote...

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК

1 favorite Објавен: 13-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Македонија

Оглас: Бараме енергични и професионални...

Customer Support Specialist fluent in French

0 favorite Објавен: 13-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Оне Контакт

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Job Title: French Bilingual Represe...

Заварувач

0 favorite Објавен: 18-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Rigo Paver

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара Заварувач со работно искуст...