ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Медицински сестри во Скопје и Тетово

2favoriteОбјавен на: 14-05-2019  |  Компанија: Приватна здравствена...  |  Индустрија: Медицина и здравство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGLMOGL
Работно место: Медицински сестри во Скопје и Тетово
Компанија: Приватна здравствена установа-Специјализирана болница по офталмологија СИСТИНА ОФТАЛМОЛОГИЈА Скопје
Индустрија: Медицина и здравство
Реон: Скопје и Тетово
Отворен од: 14-05-2019
Отворен до: 21-05-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации: нема информација
Детали за огласот:

 

“Систина Офталмологија“ е најголемата и најмодерна приватна болница во регионот и е пример за успешна приказна во здравствениот сектор со медицински услуги според најсовремените протоколи во лекувањето на пациентите. Врвниот медицински тим користејќи современи методи и техники им стои на располагање на пациентите 24 часа во денот, 7 дена во неделата.

Поради проширување на својот тим, „Систина Офталмологија“ објавува огласи за вработување на две работни позиции во нашите центри на Систина Офталмологија Скопје и Офталмологија Тетово за:

 

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

 

Потребни квалификации:

-        Медицинско образование  

-        Положен државен испит за медицинска сестра

-        Работно искуство од 1 година ќе се смета за предност

-        Развиени компјутерски вештини

-        Добро познавање на англиски јазик

-        Познавање албански јазик (задолжително за Офталмологија Тетово)

 

Личен профил:

- Организираност и одговорност - Одлични комуникациски вештини - Професионалионален и љубезен однос кон пациентите - Лојалност, самоиницијативност, темелност, енергичност

 

Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и Сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) со Ваша слика, на следната email адреса: kariera@sistinaoftalmologija.mk, со задолжителна назнака „За оглас за медицинска сестра во Скопје“ или „За оглас за медицинска сестра во Тетово“ – за местото за кое аплицирате за работа.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Веб страна: www.sistinaoftalmologija.com.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Стоматолошка сестра

1 favorite Објавен: 17-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ОНИКС-ДЕНТ Скопје

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: ПЗУ ОНИКС-ДЕНТ Скопје има потреба о...

Медицинска сестра

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Клиничка болница ЖАН...

Индустрија: Медицина

Регион: Центар

Оглас: ...

Доктор/ка

1 favorite Објавен: 05-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: pzu trajkovi veles

Индустрија: Медицина

Регион: Велешки

Оглас: ПЗУ Трајкови-ординација по интерна ...

Доктор по медицина

0 favorite Објавен: 17-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Приватна здравствена...

Индустрија: Медицина

Регион: Кичево

Оглас: ...

Неговател/ка

0 favorite Објавен: 31-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дом за стари лица На...

Индустрија: Медицина

Регион: Скопски

Оглас: Дом Нана има потреба од негователка...

Оператор на медицинска опрема

0 favorite Објавен: 18-06-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Медицина

Регион: Велес

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Заработка од дома / Zarabotka od doma

2 favorite Објавен: 15-06-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: MAYACLIXFAMILY

Индустрија: Информатика

Регион: Македонија

Оглас: Бидете и вие дел од успешните! Н...

Стоматолог

2 favorite Објавен: 31-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Денто

Индустрија: Стоматологија

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара стоматолог за работа во сто...

Агент за продажба и маркетинг

0 favorite Објавен: 12-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Минекс Гроуп дооел С...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: MINEKS GROUP DOOEL SKOPJE Компани...

Возач

0 favorite Објавен: 13-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Актифф

Индустрија: Трговија

Регион: Цела Македонија

Оглас: Актифф доо Скопје има потреба од вр...

Работник во производство

21 favorite Објавен: 21-05-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ODW-ELEKTRIK

Индустрија: Автомобилска

Регион: Охридски, Струшки

Оглас: ОДВ ЕЛЕКТРИК ВРАБОТУВА РАБОТНИЦИ И ...

Возач

2 favorite Објавен: 12-06-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МАНГАС ПЕТРОЛ

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара возач за возење на камион н...