ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Ваш оглас? Внесете го кодот за измена:ИЗМЕНИ

Слаткарка

7favoriteОбјавен на: 15-10-2018  |  Компанија: Друштво за угостител...  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJMMFM
Работно место: Слаткарка
Компанија: Друштво за угостителство промет и услуги ГРАДСКИ КЕЈ ДООЕЛ Скопје
Индустрија: Угостителство
Реон: нема информација
Отворен од: 12-10-2018
Отворен до: 12-11-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Минимум средно образование

Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност

Развиени комуникациски  вештини,организираност, креативност, педантност

Детали за огласот:

Фирма чија дејност е угостителство има потреба од слаткарка

Доколку ги исполнувате ппотребните квалификации Ве молиме испратете го Вашето СV na маил cvrabotuvanje@gmail.com 

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Пекар

0 favorite Објавен: 09-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Флафи ББ Дооел Скопј...

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Највкусните мини палачинки во Скопј...

Келнер

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Угостителство

Регион: Тетово

Оглас: ...

Продавач/ка на палачинки

0 favorite Објавен: 08-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Fluffy

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопје

Оглас: Највкусните мини палачинки во Ск...

Пекар/ка

1 favorite Објавен: 08-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Fluffy

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Највкусните мини палачинки во Ск...

Шанкер

1 favorite Објавен: 12-11-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Угостителство

Регион: Центар

Оглас: ...

Рецепционер

1 favorite Објавен: 13-11-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сива Канет

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Канет има потреба од рецепцио...

Останати огласи во ист регион

Вработување во ЈП „Паркови и зеленило“ Скопје..Нето плата до 26.215 денари

0 favorite Објавен: 13-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Оглас за вработување во Државен архив на Република Македонија

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: Врз основа на член 35 од Закон за а...

Вработување во ВТ Компани

1 favorite Објавен: 05-11-2018 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

нема информација

0 favorite Објавен: 06-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Model Agency

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: 3 zenski osobi se potrebni za ra...

CALL CENTER AGENTS

0 favorite Објавен: 12-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПМКМ

Индустрија: Електроника и Телеко...

Регион: нема информација

Оглас: In association with large and se...

Пекар/ка

1 favorite Објавен: 08-11-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Fluffy

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Највкусните мини палачинки во Ск...