ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Агент за продажба

2favoriteОбјавен на: 10-09-2018  |  Компанија: Клариса Балкан ДОО К...  |  Индустрија: Продажба и трговија


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGJJHGO
Работно место: Агент за продажба
Компанија: Клариса Балкан ДОО Кочани
Индустрија: Продажба и трговија
Реон: Скопје - охрид
Отворен од: 09-09-2018
Отворен до: 29-09-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

 

Услови:

 

·         Најмалку ССС

 

·         Работа со компјутер

 

·         Возачка дозвола Б категорија

 

·         Познавање на англиски јазик

 

 

 

Детали за огласот:

 

Клариса Балкан ДОО Кочани Друштво кое врши производство и дистрибуција на трговија на големо и мало на Бренд   козметичко-фризерски производи, распишува оглас за вработување на:

 

 

 

                                                                   

 

 

 

АГЕНТ НА ПРОДАЖБА                   

 

(за реон на Скопје - Охрид)

 

 

 

Одговорности и задачи

 

·         Унапредување на продажбата

 

·         Изградба на дистрибуција , пронаоѓање и проширување на реон на коминтенти

 

  *   Продажба на производите во согласност со постоечките процедури на компанијата  :

 

·         Дневни процедури,

 

·         Процедура на посета,

 

·         Водење евиденција за побарувањата на купувачите,

 

·         Обезбедување на потребната документација водење на дневен план,

 

  *  Придржување до сите чекори во процедурата на посета во сите козметичко-фризерски салони во строга примена наусловите и политиката на пазарот, постапување според правилата на одобрување на рабатот иодложено плаќање.

 

  *  Унапредување на вештините, примена на вештините, залагање за подобрување на продажбата во

 

      одредената област

 

  *   Изготвување на целосен неделен извештај

 

Својата Професионална биографија (CV), можете да ја испратите на следната e-mail адресаinfo@clarissabalkan.com , со задолжителнa назнака во субјект "Агент за продажба" 

 

и со задолжително назначување на реонот за кој аплицираат 

 

За подетални информации 071/455-297

 

Пријавувањето трае од 10.09.2018  до 30.09.2018

 

 

 

Кандидатите кои ги исполнуваат условите и имаат искуство во оваа област ќе бидат во предност.

 

                                      Некомплетната документација нема да се земе во предвид!

 

Веб страна: www.clarissa-balkan.com
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Бутел

Оглас: ...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ТД 93 ДЕ-НИ КОМПАНИ

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: - одржување на хигиена во изложбен ...

Агент за продажба

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Се бара продавачка за штанд со т...

ПРЕЗЕНТЕР НА ОПТИЧКИ СТАКЛА

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

ПРОДАВАЧ ВО ОПТИКА

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Техничка секретарка

2 favorite Објавен: 23-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Френки ДОО

Индустрија: Трговија

Регион: Струмички

Оглас: ФРЕНКИ ДОО од Струмица има потреба ...

Останати огласи во ист регион

Медицински преставник

0 favorite Објавен: 16-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Sanus vite doo Skopj...

Индустрија: Медицина

Регион: Цела Македонија

Оглас: Бараме Дипломиран Лекар, Стоматолог...

Промотер/ки

1 favorite Објавен: 22-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дивајн

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Цела Македонија

Оглас: Маркетинг агенцијата ДИВАЈН – 25 го...

Градежен инженер

1 favorite Објавен: 09-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: АКВАВАТ ДООЕЛ Скопје

Индустрија: - Нема информација

Регион: Цела Македонија

Оглас: АКВАВАТе водечко биро во Македонија...

Junior Developer

0 favorite Објавен: 16-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Тардиграде

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Цела Македонија

Оглас: Junior .Net Developer Background ...

Стоматолог

4 favorite Објавен: 11-01-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПЗУ Денто

Индустрија: Стоматологија

Регион: Цела Македонија

Оглас: Се бара стоматолог за работа во сто...

Медицински представник

3 favorite Објавен: 15-01-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Медицина и здравство

Регион: Македонија

Оглас: Бараме медицински претставник за...