ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Администратор, Асистент прием-Германист, Професор по Германски

1favoriteОбјавен на: 22-05-2018  |  Компанија: ELS Group vrabotuvan...  |  Индустрија: Администрација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIJINM
Работно место: Администратор, Асистент прием-Германист, Професор по Германски
Компанија: ELS Group vrabotuvanje
Индустрија: Администрација
Реон: Скопје
Отворен од: 23-05-2018
Отворен до: 30-05-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

КОНКУРС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА ВО АГЕНЦИЈА ШАНЕЛС - РОК НА АПЛИЦИРАЊЕ ДО 30.05.2018 ГОДИНА !

Позиции:

Скопје1. Асистент - прием/Германист ( Б1 ниво ) 1. Професор по Германски јазик1. Администратор

Потребни квалификации за вработување на Германистите на оддел странство -

Високо образование - Германски јазик Б1 ниво - Позитивна личност, љубезна, способна за тимска работа.

Потребни квалификации за Администратор:

Високо образование( по можност со искуство од книговодство/одели на финансии ).

Позитивна личност, љубезна, способна за тимска работа.

Детали за огласот:

Испратете Ваше CV на:

manager-chan_els@outlook.comсо назнака - Соработник во ШАНЕЛС          (Скопје)

Веб страна: www.elsgroup.mk
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: manager-chan_els@outlook.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Административен секретар

3 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Администрација

Регион: Струмица

Оглас: ...

Администратор

0 favorite Објавен: 19-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Администрација

Регион: Карпош

Оглас: ...

Data Collection and Analysist

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Супорт & Солушонс це...

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Support and Solutions Center MK is ...

Административен асистент

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СЕТТЕ Медиа Монитори...

Индустрија: Администрација

Регион: Битолски

Оглас: СЕТТЕ специјализирана агенција за м...

Раководител на одделение

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Р.М.-УНИВЕРЗ.-Св.КИР...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Советник на генералниот директор

1 favorite Објавен: 18-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Фонд за Здравствено ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Helpdesk Support Tech II

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Супорт & Солушонс це...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Support and Solutions Center MK is ...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Apteka - Ambrozija F...

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Apteka Ambrozija Farm vo Centar bar...

- Нема информација

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: AAM Dooel Skopje

Индустрија: Авио

Регион: Скопски

Оглас: AAM дооел Скопје - генерален заста...

iOS DEVELOPER

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Пицкатале ДООЕЛ

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Position: iOS Native Developer P...

Угостителски работници

0 favorite Објавен: 20-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Реномиран ресторан

Индустрија: Туризам

Регион: Скопски

Оглас: За потребите на туристичката сезона...

Продавач во киоск

1 favorite Објавен: 20-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговијап...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...