ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Администратор, Асистент прием-Германист, Професор по Германски

1favoriteОбјавен на: 22-05-2018  |  Компанија: ELS Group vrabotuvan...  |  Индустрија: Администрација


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIJINM
Работно место: Администратор, Асистент прием-Германист, Професор по Германски
Компанија: ELS Group vrabotuvanje
Индустрија: Администрација
Реон: Скопје
Отворен од: 23-05-2018
Отворен до: 30-05-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 3
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

КОНКУРС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА ВО АГЕНЦИЈА ШАНЕЛС - РОК НА АПЛИЦИРАЊЕ ДО 30.05.2018 ГОДИНА !

Позиции:

Скопје1. Асистент - прием/Германист ( Б1 ниво ) 1. Професор по Германски јазик1. Администратор

Потребни квалификации за вработување на Германистите на оддел странство -

Високо образование - Германски јазик Б1 ниво - Позитивна личност, љубезна, способна за тимска работа.

Потребни квалификации за Администратор:

Високо образование( по можност со искуство од книговодство/одели на финансии ).

Позитивна личност, љубезна, способна за тимска работа.

Детали за огласот:

Испратете Ваше CV на:

manager-chan_els@outlook.comсо назнака - Соработник во ШАНЕЛС          (Скопје)

Веб страна: www.elsgroup.mk
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: manager-chan_els@outlook.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Администратор

2 favorite Објавен: 15-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за применета...

Индустрија: Администрација

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Административен службеник

1 favorite Објавен: 08-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Административен асистент

1 favorite Објавен: 16-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ein Sof

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Kompanija za kompjuterski iinzeneri...

Извршен директор

0 favorite Објавен: 17-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОО С...

Индустрија: Јавна Администрација

Регион: Карпош

Оглас: ...

Администратор

2 favorite Објавен: 15-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕВА ЕДУКАЦИЈА ДООЕЛ ...

Индустрија: Администрација

Регион: Центар

Оглас: ...

Административен службеник

1 favorite Објавен: 08-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Администрација

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Останати огласи во ист регион

Административен асистент

0 favorite Објавен: 18-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Zdruzenie na biznis ...

Индустрија: Невладини организаци...

Регион: Скопски

Оглас: Здружението на бизнис жени има потр...

Продавач

0 favorite Објавен: 18-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: BEOSPORT

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Трговското друштво ТАРА МОДА од Ско...

Монтер

1 favorite Објавен: 18-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Кристина - ДАМИЛ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Салон за мебел Кристина ДАМИЛ има п...

Software Implementation and Support Engineer

0 favorite Објавен: 18-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Монет Технологи Серв...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Key Deliverables Monet IT Operatio...

NET Програмер

0 favorite Објавен: 19-08-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Еликософт Раде Дооел

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Софтверската компанија Еликософт ко...

Помошник готвач

0 favorite Објавен: 18-08-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за угостител...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Останати огласи од иста компанија

Вработување во Германија

12 favorite Објавен: 17-07-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ELS Group vrabotuvan...

Индустрија: Гастрономија

Регион: Тетово

Оглас: ВРАБОТУВАЊЕ НА ЛИЦА СО МАКЕДОНСК...