ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК - Козле број на оглас: Козле 003

1favoriteОбјавен на: 18-04-2018  |  Компанија: Агенција за давање у...  |  Индустрија: Нега и згрижување


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIFOLH
Работно место: СТРУЧЕН СОРАБОТНИК - Козле број на оглас: Козле 003
Компанија: Агенција за давање услуги за чување и нега на деца од предучилишна возраст БЕЈБИСИТИНГ СЕРВИС Скопје
Индустрија: Нега и згрижување
Реон: Скопје
Отворен од: 17-04-2018
Отворен до: 26-04-2018
Плата: 22 000 МКД
Број на работни места: 4
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

·         Високо образование (дипломиран дефектолог/ дипломиран психолог / педагог )

·         Одлични комуникациски вештини

·         Препораки од претходни работодавачи

·         Посветеност на професијата, континуирана едукација и напредување

·         Возачка дозвола, Б категорија ќе се смета за предност

Детали за огласот:

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК – КОЗЛЕ оглас број: Козле 003

Бараме СТРУЧНИ СОРАБОТНИЦИ кои ќе станат дел од нашиот тим

Бараме стручни соработници со амбиција и желба да ни се придружат во нашата работа во згрижување, нега и едукација на деца со атипичен развој. Ние сме компанија Бејбиситинг Сервис, основана со цел на родителите да им овозможиме висококвалитетна услуга чување и воспитување на децата во домот на семејството, како и придружба во училиште. Децата со атипичен развој се единствени. Тие го доживуваат светот и животот на различен на начин и тоа е она што ги прави посебни. Од начинот на кој што се врши интеракција со нив и каква поддршка им се пружа во нивниот развој, се определуваат и нивниот социјален, емоционален и физички напредок и развој.

 Нашата компанија расте и за потребите на нашите клиенти и нашата агенција објавуваме оглас за вработување на

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК– за работа и придружба на дете со атипичен развој во Козле

Опис на потребите: Детето е со церебрална парализа (со помош на асистент може да оди и зборува. Користи количка додека е во училиште.)

Возраст на детето: 9 години

Работно време: 07:45 – 17:30

Работни денови: Понеделник – петок

Плата: почетна 22,000 МКД со можност за договор во зависност од квалификации и искуство на кандидат.

 

Клучни одговорности на стручниот соработник:

·         Придружба на детето во училиште (времетраење 3 часа од 08:00 до 11:00)

·         Работа според ИОП

·         Соработка со наставници во училиште со цел на ефективно вклучување на детето во училишни активности

·         Поддршка во учењето, развој и едукација на детето

·         Поддршка во инклузија

·         Работа со детето во домот на семејство - завршување на училишни часови асистент и детето заедно одат дома и продолжуваат со дневни активности во домот на семејство.

·         Запазување и редовно давање терапија според упатства дадени од родителите

·         Помош околу хранење

·         Овозможување на активности согласно возраста и потребите на детето

·         Прошетки во околината на домот

·         Соработување со родителите, давање поддршка, примање и усвојување совети 

Нудиме:

Ние нудиме можност за долгорочно вработување, напредување и надградување. Стручните соработници во нашата агенција имаат можност за соработка и работа во странски и домашни семејства. Надоместоци и плати во нашата агенција се мотивирачки и освен плата и можност за едукација вклучуваат: присуствување на домашни и меѓународни обуки во наведената област.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија или CV електронски најдоцна до 27 април 2018 година на некоја од следните емаил адреси: info@babysittingmk.com или contact@babysittingmk.com. и задолжително наведете го бројот на огласот за кој аплицирате: Козле 003

*Бројот на огласот стои веднаш до насловот на секој оглас.

Само кандидати чии вештини и квалификации одговараат на потребите на семејство ќе бидат повикани на интервју. Биографии и апликации доставени по наведениот рок нема да бидат земени превид.

Повеќе информации и на : www.babysittingmk.com

Сите апликации и пријави ќе бидат третирани како доверливи и во согласност со Закон за заштита на лични податоци.

 

Веб страна: www.babysittingmk.com
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

Продавач

2 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Возач на шлепер со полуприколка

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за транспорт...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Центар

Оглас: ...

Општ работник

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Разни области

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Диспечер во патен сообраќај

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕХНОТРАНС ДОО Скопј...

Индустрија: Сообраќај

Регион: Аеродром

Оглас: ...

Технички службеник

0 favorite Објавен: 23-01-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...