ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Дадилка - број на оглас: Аеродром 001

0favoriteОбјавен на: 18-04-2018  |  Компанија: Агенција за давање у...  |  Индустрија: Нега и згрижување


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGIFNMM
Работно место: Дадилка - број на оглас: Аеродром 001
Компанија: Агенција за давање услуги за чување и нега на деца од предучилишна возраст БЕЈБИСИТИНГ СЕРВИС Скопје
Индустрија: Нега и згрижување
Реон: Скопје
Отворен од: 18-04-2018
Отворен до: 27-04-2018
Плата: 15 000 МКД
Број на работни места: 2
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

·         Минимум средно образование ( високо образование и насочено образование ќе се смета за предност)

·         Возачка дозвола Б категорија, активен возач

·         Одлични комуникациски вештини

·         Препораки од претходни работодавачи

·         Минимум 2 години претходно искуство како негувателка (во градинка или домот на семејство)

·         Посветеност на професијата, континуирана едукација и напредување

·         Познавање на странски јазик ќе се смета за предност

Детали за огласот:

Бараме ДАДИЛКИ кои ќе станат дел од нашиот тим

Бараме дадилки со амбиција и желба да ни се придружат во нашата работа во згрижување, нега и едукација на деца. Ние сме компанија Бејбиситинг Сервис, основана со цел на родителите да им овозможиме висококвалитетна услуга чување и воспитување на децата во домот на семејството. На грижата за децата гледаме како на интерактивен процес со којшто на детето му се овозможува развивање на социјални, општествени и комуникативни способности. Ние ја почитуваме индивидуалноста на секое дете и секое семејство. Модерното и современо време е исполнето со предизвици како за децата така и за родителите. Возраста на детето, начинот на исхрана, омилените активности или посебните потреби се фактори кои имаат влијание на организација на секојдневните активности. Меѓутоа без оглед на посебните услови, висококвалитетна грижа и нега на детето е приоритет за секоја дадилка.

За потребите на нашите клиенти објавуваме оглас за вработување на

ДАДИЛКА – негувателка на две деца во домот на семејство во Аеродром

Возраст на децата: 3 години, 7 години.Работно време: 12:00 – 18:00 часот, за време на летниот и зимскиот распуст работното време на дадилката ќе биде: 09:00 – 17:00 часот. Работното време е флексибилно и во договор со семејство но се смета како полно работно време.

Работни денови: понеделник – петок

Плата: По договор

Клучни одговорности на дадилката:

·         Преземање на децата од градинка ( помалото) и од школо (поголемото)

·         Подготовка на оброци за двете деца

·         Помош на децата околу лична и општа хигиена

·         Носење и/или преземање на децата  на дополнителни активности

·         Организирање на денот

·         Овозможување на едукативни игри согласно возраста и развој на децата

·         Учење на навики, однесување и општа култура

·         Читање на книги

·         Помош околу домашни задачи

·         Прошетки во парк

·         Одржување на детска соба и простор за играње

·         Грижа за играчки и детски алишта

 

 

 

Нудиме:

 

Ние нудиме можност за долгорочно вработување, напредување и надоградување. Дадилките во агенција имаат можност за соработка и работа во странски и домашни семејства. Надоместоци и плати во нашата агенција се мотивирачки и вклучуваат освен плата и можност за едукација и присуствување на домашни и меѓународни обуки во наведена област.

 

Доколку сте заинтересирани, испратете ја Вашата биографија електронски најдоцна до 27 април 2018 година на некоја од следните емаил адреси: info@babysittingmk.com или contact@babysittingmk.com. и задолжително наведете го бројот на огласот за кој аплицирате: Пример: Аеродром 001

 

*Бројот на огласот стои веднаш до насловот на секој оглас.

 

Само кандидати чии вештини и квалификации одговараат на потребите на семејство ќе бидат повикани на интервју. Биографии и апликации доставени по наведениот рок нема да бидат земени превид.

 

Сите апликации и пријави ќе бидат третирани како доверливи и во согласност со Закон за заштита на лични податоци.

 

Повеќе информации и на : www.babysittingmk.com

 

 

 

 

 

 

Веб страна: www.babysittingmk.com
Контакт телефон: +389 71 373 504
Контакт емаил: contact@babysittingmk.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Bebisiteri vo Anglija

1 favorite Објавен: 13-08-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Нега и згрижување

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Неговател на стари лица

0 favorite Објавен: 18-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПУСЗ МИРКОСКИ

Индустрија: Нега и згрижување

Регион: Аеродром

Оглас: ПУСЗ Миркоски има потреба од раб...

Медицинска сестра

3 favorite Објавен: 18-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПУСЗ МИРКОСКИ

Индустрија: Нега и згрижување

Регион: Скопје-Аеродром

Оглас: ПУСЗ Миркоски има потреба од раб...

Останати огласи во ист регион

- Нема информација

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Dora English

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Barame profesori po angliski jazik ...

Секретар

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Трговско друштво за ...

Индустрија: Разни области

Регион: Бутел

Оглас: ...

prodavacka

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Ленче Вики Дооел

Индустрија: Прехранбена

Регион: Скопје

Оглас: се бара продавачка за во пекара ...

Службеник за продажба

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ВИЗ КОРКА ДООЕЛ увоз...

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Ѓорче Петров

Оглас: ...

Се бара офис менаџер

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за инженерин...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопје

Оглас: нема информација...

Тапетар

0 favorite Објавен: 23-10-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Елит Софа

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: Фирма за производство на мебел во В...