ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

ASP.NET (Junior) програмери

3favoriteОбјавен на: 13-03-2018  |  Компанија: Цуспис дооел  |  Индустрија: Информатика


Статус: Активен - Премиум оглас
Код на огласот: TGHMKLF
Работно место: ASP.NET (Junior) програмери
Компанија: Цуспис дооел
Индустрија: Информатика
Реон: Скопје
Отворен од: 13-03-2018
Отворен до: 31-03-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

ASP.NET WebForms/MVC, C#, SQL, HTML, CSS, Javascript, JQuery, JSON, Web Services

пожелно е познавање на DevExpress и Xamarin контроли

Детали за огласот:

Меѓународна софтверска компанија распространета во повеќе држави која успешно опстојува на пазарот на трудот повеќе од 12 години, поради зголемување на обемот на работа има потреба од проширување на програмерскиот иновативен тим во Република Македонија.

 

Се бараat ASP.NET (Junior) програмери за работа, со или без работно искуство.

Работната позиција нуди постојано усовршување на веќе постоечките знаења поради разноликоста на барањата кои се поставуваат од страна на корисниците.

 

Потребно познавање:

 

ASP.NET WebForms/MVC, C#, SQL, HTML, CSS, Javascript, JQuery, JSON, Web Services

пожелно е познавање на DevExpress и Xamarin контроли

Се покануваат сите кандидати кои сакаат својата кариера да ја започнат или надоградат кај нас да ја пратат својата биографија во PDF формат на  следнава е-маил адреса: office@cuspis.com.

Веб страна: http://www.cuspis.com/ ; https://www.facebook.com/Cuspis-Group-107443652691647/
Контакт телефон: 02/3179 160
Контакт емаил: office@cuspis.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Senior C# / ASP.NET Developer

0 favorite Објавен: 21-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Опен Дата Срл

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Open Data, an Italian software hous...

Software Developer

0 favorite Објавен: 20-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Сорсико

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: "Talent wins games, but teamwork an...

.Net Developers

0 favorite Објавен: 22-03-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Bransys team is growing. We are loo...

Software Developers

0 favorite Објавен: 19-03-2018 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Talent wins games, but teamwork and...

Администратор на бази на податоци

0 favorite Објавен: 17-03-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Тетово

Оглас: ...

Референт за продажба

0 favorite Објавен: 22-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПТД Анхоч ДОО

Индустрија: Информатичка техноло...

Регион: Скопски

Оглас: Анхоч објавува конкурс за нови рабо...

Останати огласи во ист регион

Продавач

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: МАКОИЛ ДООЕЛ

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: продавач на бензиска пумпа...

Електро инженер

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ГЕИНГ КРЕБС УНД КИФЕ...

Индустрија: Градежништво и Архит...

Регион: Скопски

Оглас: ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и ...

Регистратор

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕуроБПО

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Registration & Compliance Administr...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Ресторан Кеј

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Restoran vo centar ima potreba od k...

Магационер

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Bimi Company

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Скопје

Оглас: Фирмата Бими Компани  од Ск...

Комерцијалист

0 favorite Објавен: 23-03-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Шадовс Македонија До...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Шадовс Македонија е фирма која се з...