ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Практиканти-приправници за онлајн истражувања и мониторинг

0favoriteОбјавен на: 15-01-2018  |  Компанија: T-Dynamics Consultin...  |  Индустрија: Истражување


Статус: Активен
Код на огласот: TGHGJOM
Работно место: Практиканти-приправници за онлајн истражувања и мониторинг
Компанија: T-Dynamics Consulting
Индустрија: Истражување
Реон: Скопје
Отворен од: 15-01-2018
Отворен до: 09-04-2018
Плата: нема информација
Број на работни места: 4
Вид на вработување: Пракса
Потребни квалификации:

-Потребно образование: Завршени високо образование или студирање во тек;

-Одлично познавање на MS Word, Outlook и интернет пребарувачи;

-Одлично познавање на англиски јазик (говорење и пишување).

 

 

-Позицијата посебно се препорачува за студенти од последна година на студии во областите на маркетинг, информатичка технологија, новинарство, е-бизнис, јазици, менаџмент со информации, безбедност.

Детали за огласот:

Т-Динамикс Консалтинг има отворени позиции за Практиканти за онлајн истражувања и мониторинг – Приправници, за период од 3 месеци. Ангажманот на приправниците е подготовка за отворање на нови работни позиции со почеток од 01.05.2017.

Т-Динамикс ќе обезбеди соодветна обука, менторство и соодветен предвиден надоместок за ангажираните приправници од самиот почеток на ангажманот. Од вкупно четири позиции за приправници, за двајцата најдобри приправници, на крајот од приправничниот период, ќе бидат дадени понуди за вработување. Останатите приправници ќе бидат ставени на приоритетна листа за идни вработувања на иста или слична позиција и ќе добијат сертификат за завршена обука, извештај од положениот тест како и референта листа на партнерски компании во кои исто така може да аплицираат за работни позиции.

Веб страна: www.t-dynamics.com
Контакт телефон: нема информација
Контакт емаил: recruitment@t-dynamics.com
Извор: Вработи.се

Останати огласи во ист регион

Брокер

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Осигурување

Индустрија: Осигурување

Регион: Скопски

Оглас: Одговорности: - Развивање и продаж...

Консултант за контакт со клиенти во сервис, Сервисен советник, Комерцијалист за продажба

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: VAJOMAG DOO eksport ...

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Фирмата за увоз и дистрибуција на п...

Продавач

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: СПАСИЌ-ГРУП

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: СПАСИЌ-ГРУП фирма со 6 годишна трад...

диспечерка

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: КРАУН ЛОГИСТИК

Индустрија: Шпедиција и транспор...

Регион: Скопски

Оглас: Се вработува Диспечер/Диспечерка во...

Лозар-подрумар

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: ТЕКСТИЛ Акционерско ...

Индустрија: Разни области

Регион: Гази Баба

Оглас: ...

Продавач

0 favorite Објавен: 24-02-2018 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Т.П.САНИ

Индустрија: Трговија

Регион: Скопски

Оглас: Baram prodavacka za vo mini market....