ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Наставен и ненаставен кадар

20favoriteОбјавен на: 27-12-2019  |  Компанија: ПСУМаксимилијан  |  Индустрија: Образование и наука


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGNNIMF
Работно место: Наставен и ненаставен кадар
Компанија: ПСУМаксимилијан
Индустрија: Образование и наука
Реон: Скопје
Отворен од: 27-12-2019
Отворен до: 20-01-2020
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

1. Високо познавање на англиски јазик (наставата во училиштето се одвива на англиски јазик);

2. Завршено високо образование од соодветната област (наставна насока доколку кандидатот аплицира за некоја од позициите за наставен кадар).

 

 

Детали за огласот:

Заради зголемување на обемот на работа, ПСУ Максимилијан има потреба од следниот кадар:

1. Наставник по историја;

2. Наставник по општествени науки;

3. Дефектолог;

4. Психолог

 

Сите заинтересирани кандидати треба да ја испратат својата кратка биографија на info@maximilian.edu.mk заедно со копија од диплома за завршено високо образование. 

Кандидатите кои ќе го поминат првиот круг на селекција ќе бидат повикани на интервју. 

 

Веб страна: www.maximilian.edu.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Педагог

14 favorite Објавен: 26-11-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за интелекту...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Наставник

2 favorite Објавен: 03-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Наставен и ненаставен кадар

4 favorite Објавен: 30-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ПСУ МАКСИМИЛИЈАН

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Заради зголемување на обемот на раб...

Хигиеничар

1 favorite Објавен: 18-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интернешнал Кидс Ака...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопски

Оглас: Интернешнал Кидс Академи е приватна...

Наставен и ненаставен кадар

3 favorite Објавен: 29-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: Заради зголемување на обемот на ...

Наставник по Ликовно

1 favorite Објавен: 18-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Останати огласи во ист регион

продавач/касиер

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ДТ Стокомак ДОО

Индустрија: Продажба и трговија

Регион: Бутел

Оглас:   Стокомак е ланец на диско...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Хотел Панорамика Диз...

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Скопски

Оглас: Хотел Панорамика Дизајн и Спа го пр...

ADMINISTRATIVE OFFICER

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Персонал ЛТД Дооел

Индустрија: Администрација

Регион: Скопски

Оглас: Personal LTD, a British owned compa...

Area Sales Manager

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: D2EM Konsalting

Индустрија: Продажба и Маркетинг

Регион: Скопски

Оглас: Работно место Sales Representativ...

Фризер/ка

0 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДАЦКО

Индустрија: Убавина и здравје

Регион: Скопски

Оглас: Фризерско Студио има потреба од фри...

ОПШТИ РАБОТНИЦИ

1 favorite Објавен: 28-02-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: киви пласт

Индустрија: - Нема информација

Регион: Скопски

Оглас: Потребни се работници во производст...

Останати огласи од иста компанија

Наставник по Ликовно

1 favorite Објавен: 18-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Наставник

2 favorite Објавен: 03-02-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: ПСУ Максимилијан има потреба од ...

Наставен и ненаставен кадар

3 favorite Објавен: 29-01-2020 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: ПСУМаксимилијан

Индустрија: Образование и наука

Регион: Скопје

Оглас: Заради зголемување на обемот на ...