ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

келнери/ки - шанкери/ки , кувари/ки

3favoriteОбјавен на: 13-08-2019  |  Компанија: Друштво за трговија ...  |  Индустрија: Угостителство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMLHJN
Работно место: келнери/ки - шанкери/ки , кувари/ки
Компанија: Друштво за трговија и услуги ИНТЕРАКТИВЕ СОЛУТИОНС ДООЕЛ Охрид
Индустрија: Угостителство
Реон: Охрид
Отворен од: 13-08-2019
Отворен до: 30-08-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: нема информација
Вид на вработување: нема информација
Потребни квалификации:

Кандидатите треба да ги поседуваат следните способности: креативност, организираност, тимски играч, позитивен став, да бидат страствени во својата работа, да целат кон квалитет. 

 

Претходно работно искуство во областа ќе се смета за предност. 

 

За возврат кандидатите ќе добијат добра плата, 20-50% попуст на храната во The Vault, бонуси, можност за покачување на плата и унапредување. Кандидатите ќе имаат можност и да ги прошират своите вештини и способности. Аплицирајте денес и придружете се во тимот. 

Детали за огласот:

Кафе (snack) бар "The Vault" во центарот на Охрид има потреба од Келнер, Шанкер и Помошник готвач.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Готвач

0 favorite Објавен: 27-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Istra North

Индустрија: Угостителство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: РАБОТА ВО РЕСТОРАН НА ОБАЛА НА ПОРЕ...

Хигиеничар

0 favorite Објавен: 27-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Istra North

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: РАБОТА ВО СОЛАРИС РЕСОРТ ВО ХРВАТСК...

Продавач

7 favorite Објавен: 23-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дооел Марио Матео

Индустрија: Угостителство

Регион: Битолски

Оглас: Се бараат продавачи за во кантина в...

Келнер/ка

0 favorite Објавен: 23-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ЕСИ

Индустрија: Угостителство

Регион: Скопски

Оглас: Агенција за вработување и посредува...

Кувар/ка

0 favorite Објавен: 27-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Istra North

Индустрија: Угостителство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: РАБОТА ВО СОЛАРИС РЕСОРТ ВО ХРВАТСК...

Помошник во кујна

0 favorite Објавен: 27-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Istra North

Индустрија: Угостителство

Регион: Надвор од Македонија

Оглас: РАБОТА ВО РЕСТОРАН НА БРЕГОТ НА ПАК...

Останати огласи во ист регион

Data Collection and Analysist

0 favorite Објавен: 09-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Интерактиве солутион...

Индустрија: Е-комерц

Регион: Охридски

Оглас: A 100% foreign investment company i...

Работник на едноставни работи во производството на текстил

16 favorite Објавен: 14-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво со ограничен...

Индустрија: Текстилна

Регион: Охрид

Оглас: ...

Account Manager for Macedonian Clients

Објавен: 16-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Мегасеф Секјурити Цо

Индустрија: - Нема информација

Регион: Охридски

Оглас: Se bara FARBAR so ili bez rabotno i...

Келнер/ка

7 favorite Објавен: 04-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Дооел Динамика Битол...

Индустрија: Туризам

Регион: Охридски

Оглас: Hotel Millenium Palace Ohrid ima po...

Помошник во кујна

3 favorite Објавен: 23-01-2020 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: BTB TOUR OHRID DOOEL

Индустрија: Хотелиерство

Регион: Охридски

Оглас: Хотел Сахара Охрид има потреба од п...

Монтер

10 favorite Објавен: 11-12-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: ДООЕЛ ДЕСАРОЛО

Индустрија: Производство

Регион: Охридски

Оглас: ДООЕЛ ДЕСАРОЛО го проширува својот ...

Останати огласи од иста компанија

Data Collection and Analysist

3 favorite Објавен: 30-12-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Охрид

Оглас: A successful candidate must:...