ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Дадилка

34favoriteОбјавен на: 04-07-2019  |  Компанија: Семејство МЈ  |  Индустрија: Бебиситерство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMHLLN
Работно место: Дадилка
Компанија: Семејство МЈ
Индустрија: Бебиситерство
Реон: Скопје
Отворен од: 04-07-2019
Отворен до: 31-07-2019
Плата: По договор
Број на работни места: 1
Вид на вработување: Неопределено
Потребни квалификации:

Минимум средно образование 

Препораки од претходни работодавачи (семејства)

Посветеност на професијата, континуирана едукација и напредување

Детали за огласот:

ДАДИЛКА – негувателка на бебе (9 месечна возраст) во домот на семејство, населба Ново Лисиче, полно работно време 09:00 – 17:00 часот, од понеделник – петок.

Дадилката ќе биде слободна за викенди, државни и верски празници и ќе има можност да искористи денови за годишен одмор, кои ќе и бидат платени. 

 

Дадилката ќе биде вклучена во сите активности коишто се однесуваат на грижа и нега на бебето во домот на семејство, вклучувајќи секојдневна грижа и нега на детето, едукативни активности и придружување на детето.

Веб страна:
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Bebisiteri vo Anglija

0 favorite Објавен: 18-08-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: Македонија

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Bebisiteri vo Anglija

0 favorite Објавен: 01-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Бебиситерство

Регион: Македонија (источен ...

Оглас: RABOTA VO ANGLIJA (CUVANJE NA DE...

Останати огласи во ист регион

Продавач-асистент

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Професор по економски предмети

1 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Економија

Регион: Чаир

Оглас: ...

Програмер

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за услуги КЕ...

Индустрија: Разни области

Регион: Кисела Вода

Оглас: ...

Магационер

1 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за трговија ...

Индустрија: Разни области

Регион: Карпош

Оглас: ...

Обиколувач дистрибутер малопродажба

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Друштво за производс...

Индустрија: Дистрибуција

Регион: Бутел

Оглас: ...

Професор по економски предмети

0 favorite Објавен: 21-10-2019 / Прв.мк

Статус: Активен

Компанија: Средно училиште на г...

Индустрија: Образование и наука

Регион: Чаир

Оглас: ...