ГОРЕ
Второ место во категорија најдобар бизнис/корпоративен сајт за 2015

Оператори за производство

0favoriteОбјавен на: 05-06-2019  |  Компанија: Food Pleasure  |  Индустрија: Производство


Статус: Неактивен
Код на огласот: TGMFFJI
Работно место: Оператори за производство
Компанија: Food Pleasure
Индустрија: Производство
Реон: нема информација
Отворен од: 05-06-2019
Отворен до: 21-06-2019
Плата: нема информација
Број на работни места: 11
Вид на вработување: Определено
Потребни квалификации:

- Нашиот тим има потреба да се прошири, сите заинтерисирани луѓе без разлика на години, статус, националност, 

- минимум ССС

Детали за огласот:

Поради проширување на капацитетот на производство има потреба од работници во

производство :

1.Оператори за производство на крем – 3 лица /машки пол /

Образование – средно

2.Оператори за производство на тесто – 3 лица / мажки пол /

Образование - средно

3.Вработени во производство – пакување готови производи

5 лица /женски, машки пол /

Образование – средно

Работниот процес се одвива на 3 смени .

На вработените во месечниот надомест дополнително се пресмета и додаваат износи за сменско

работење, ноќен труд и постигнати резултати .

Веб страна: www.pleasure.mk
Контакт телефон: Рокот за аплицирање е завршен
Контакт емаил: Рокот за аплицирање е завршен
Извор: Вработи.се

Останати огласи од иста индустрија

Помошник Сметководител

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Центро-Фрута Дооел В...

Индустрија: Производство

Регион: Винички, Кочански

Оглас: ЦЕНТРО-ФРУТА ДООЕЛ ВИНИЦА има потре...

Техничка секретарка

3 favorite Објавен: 05-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: GLASSKO

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ГЛАССКО ДООЕЛ Скопје е градежна фир...

Чувар

0 favorite Објавен: 05-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: GLASSKO

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: ГЛАССКО ДООЕЛ Скопје е градежна фир...

Сменоводител

0 favorite Објавен: 19-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Центро-Фрута Дооел В...

Индустрија: Производство

Регион: Винички, Кочански

Оглас: ЦЕНТРО-ФРУТА ДООЕЛ ВИНИЦА има потре...

Лимар

3 favorite Објавен: 06-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Турист Инжинеринг ДО...

Индустрија: Производство

Регион: Охридски

Оглас: Turist Inzinering DOOEL Ohrid ima p...

Комерцијалист за продажба

0 favorite Објавен: 14-09-2019 / Најдиработа.мк

Статус: Активен

Компанија: Јока

Индустрија: Производство

Регион: Скопски

Оглас: МЛЕКАРА ЈОКА, една од нај големите ...

Останати огласи во ист регион

Салатер,слаткар

0 favorite Објавен: 17-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Кафе Бар Мартини

Индустрија: Угостителство

Регион: нема информација

Оглас: Да има работно искуство &...

Startup Writer

0 favorite Објавен: 12-09-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Who we are and what we do? Valuer i...

Asseco SEE is Expanding: Looking for 30 new people

0 favorite Објавен: 16-09-2019 / Ит.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: Информатика

Регион: нема информација

Оглас: Asseco South Eastern Europe is one ...

Оглас за вработување во ИТ Логистика. Се бара: CSR Manager

0 favorite Објавен: 20-09-2019 / Факултети.мк

Статус: Активен

Компанија: нема информација

Индустрија: нема информација

Регион: нема информација

Оглас: нема информација...

Автомеханичар мајстор

0 favorite Објавен: 12-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: BAVARIA CENTRUM BITO...

Индустрија: Разни области

Регион: нема информација

Оглас: potreba od mehanicar,priem na vo...

IT Administrator

0 favorite Објавен: 18-09-2019 / Вработи.се

Статус: Активен

Компанија: Дивајн

Индустрија: Графичка

Регион: нема информација

Оглас: Bato & DivajnGraphicCenter &...